Decoration

Ceiling lights in the living room. 15 tips. 2 part. - LightConcept

interior H223 PL 03 G low

Ceiling lights in the living room. 15 tips. 2 part. - LightConcept

Part 1.

  1. KASUTAGE RIPPVALGUSTEID RUUMI TSONEERIMISEKS

Rippvalgustid sobivad oivaliselt tähelepanu äratamiseks, kui need asetada toa keskele. Või mõne spetsiaalse tsooni määramiseks – lõõgastuskoht eraldatud nurgas või kogu pere kogunemiskoht söögilauas.

Kuid tuleb meeles pidada, et rippvalgustid tekitavad tavaliselt varjusid ja tõenäoliselt vajate täiendavaid valgusallikaid – seina- või põrandalampe.

interior Z010FL L8B3K 2 low

  1. MÕTESTAGE NÜÜDISAEGSES STIILIS LÜHTER ÜMBER

Lühtrid ei pea välja nägema nii, nagu oleksid need just toodud antiigimuuseumist või pärit otse XVIII sajandist. Selle asemel kasutage nüüdisaegset lähenemisviisi – originaalseid ja nüüdisaegseid lühtrimudeleid on praegu palju saadaval. Näiteks see Maytoni mudel.

interior MOD133CL 04BS low

interior MOD133CL 

  1. AJALOO JA TÄNAPÄEVA TASAKAAL

Sisekujundajate seas on praegu populaarne idee luua tasakaal traditsiooniliste valgustusvormide ja nüüdisaegsete vajaduste vahel. Toimub klassika ümbermõtestamine läbi tänapäeva prisma. Ajalooliste ja nüüdisaegsete kontseptsioonide tasakaal. Paljud kunstnikud loovad käsitsi originaalseid mudeleid.

  1. PÜSIGE TRENDIKAD LOODUSLIKE MATERJALIDEGA

Looduslike materjalide kasutamine valgustite kaunistamisel on viimasel ajal taas aktuaalseks muutunud. Rotang, korgipuit, kivi näevad boheemlasliku elutoa valgustitel oivalised välja. See pole mitte ainult moodne, vaid ka keskkonnasõbralik – eelistada looduslikest materjalidest valmistatud lambivarje või rustikaalstiilis rippvalgusteid.

Hubase õhustiku loomiseks lähtuge naturaalsetest toonidest ja neutraalsetest mustritest. Täiendage toa interjööri elavate taimede ja puitmööbliga, et see oleks stiilne, kuid samas tulvil loomulikku võlu.

Porto 174117421743 M 003 2

Porto 174117421743 M 003 2

  1. MAANDUGE RIPPVALGUSTI ABIL

Kui tõepoolest soovite, et teie elutoa laevalgustusideed silma paistaksid, kaaluge valgusti riputamist nii madalale, et see asuks teie silmadega täpselt ühel joonel. See võib näida julge ja ebapraktiline strateegia, kuid madala rippvalgusti paigutamine elutoas istumisnurga kohale aitab luua erilise valgustuse toa hubaseimas osas; kui aga riputada selline lamp diivanilaua kohale, ei pea muretsema, et keegi vastu seda pea ära lööb. Stiilne metallist lambivari lisab tavapärasele ruumile ka tänapäevase loft-stiili.

Davinci 1039155 M 003

Davinci 1039155 

  1. NÜÜDISAJASTAGE VALGUSTUST VALGUSDIOODIDE ABIL

Valgusdioodid ehk LEDid on oivaline valik, kui vajate nii sisult kui ka välimuselt nüüdisaegset valgustust. Pealegi tuleb mõista, et LED-tehnoloogiat kasutavad lambid pole kaugeltki ainult ülifunktsionaalsed märkamatud lambid, üksnes LEDide abil luuakse tõelisi valgustuse meistriteoseid.

Lisaks pidage silmas kogu toa ruumi valgustamist. Valgust saab korraldada eraldi kohtvalgustitena (pealis- või sisseehitatud) või nüüd väga populaarse valgusdioodidega lineaarvalgustuse abil, kasutades LED-ribasid. Valgustus piki ruumi perimeetrit võimaldab vältida pimedaid nurki elutoas.

  1. ASJU EI MAKSA KEERULISEKS TEHA

Loomulikult ei pea laelamp oma silmapaistva välimusega jalust rabama – lihtsus ja stiil on just see, mida teie elutuba vajab. Näiteks selle lambi range monokromaatiline lambivari sobib ideaalselt iga ruumi interjööriga.

Trio Hotel 6314

Trio Hotel 6314

KUIDAS VALIDA ELUTOA LAEVALGUSTIT?

Laevalgusti valik on väga individuaalne, kuid hästi valitud valgusti võib luua ruumist harmoonilise pildi ning vale valgusallika valik võib selle hävitada. Kõigepealt võtke arvesse oma toa suurust. Suuremõõtmelised aksessuaarid on praegu moes ja võivad suurepärased välja näha, kuid veenduge, et laed on piisavalt kõrged, et saaksite nende all vabalt kõndida. Väikestesse tubadesse valige suured valgustid ainult siis, kui neid saab paigaldada otse lakke, et valgusti ei tunduks liiga domineeriv, ei ripuks pea kohal.

Lae kõrgus on üks olulisi kriteeriume valgustite valimisel. Madalate lagede korral on mõistlik vältida suuri ja madalalt rippuvaid valgusteid. Need mitte ainult ei loo muljet väiksemast toast, vaid võivad ka lihtsalt segada vaba kõndimist. Kõrgete lagede korral võiksite kaaluda suuremaid ja efektsemaid tooteid, nagu massiivne lühter või rippvalgustite rühm, mis toimivad ruumis tõmbepunktina.

Elutoa valgustust planeerides arvestage keskset laevalgustit vaid kui elementi. Pigem ilu pärast kui ruumi põhivalgustuse loomiseks. Lae keskele paigutatud valgusti kipub ruumis palju varjusid tekitama ja tarbetut kontrastset valgustust looma. Selle asemel soovitame luua tervikliku valguspildi, kasutades kõikidel tasanditel erinevaid valgusteid, st seinavalgusteid, laualampe ja põrandalampe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *