Decoration

Maalide ja peeglite valgustuse valimine

279770108 A

 Maalide ja peeglite valgustuse valimine

 Peeglitest, mis kuni viimase ajani täitsid vaid puhtpraktilist funktsiooni, on saanud olulised interjööriesemed, mis võimaldavad ruumi suurendada ja mahtudega mängida. Ka  maalid  pole majades ja korterites ammu enam  mingi haruldus, nö  boheemlaste ja aristokraatia pärusmaa –  nad ei mängi mitte ainult dekoratiivset rolli, vaid on ka interjööri oluline osa.

Selleks, et maalid ja peeglid  korteris parimal viisil oma otstarvet täidaksid, loe Lightconcept.ee ekspertide nõuandeid. Oluline on mõista, et teatud tingimustel on objektile suunatud valgus õigem ja kasulikum kui üldvalgustus. Sobimatu valgustus võib maali üldmuljet moonutada ja mõnikord kunstiteose üldse ära rikkuda. Ka halvasti valgustatud peegel võib luua inimesele ebamugavaid olukordi – takistada korraliku meigi tegemist  ning jätta mulje, nagu istuks riided seljas halvasti.

 Remonti kavandades on väga oluline kohe ära otsustada, kuhu tulevad maalid ja peeglid, mille valgustamiseks vajatakse lampe. Tulevase valgusti jaoks peab enne paigaldama pistikupesad, et  hiljem kunstiteose või peegli juurde venivad juhtmed remondi üldmuljet ei rikuks.

interrior MIR004WL L12B low

 Maalide valgustus

 Maalide valgustamiseks valgustimudelit valides tuleb arvesse võtta kodu interjööri üldist stiili. Ei näe ju klassikalise disainiga majas minimalistlikud kõrgtehnoloogilises stiilis mudelid  kuigi head välja ning rasked pronksvalgustid ei sobi skandinaavialikku või talupoeglikku interjööri. Samuti on oluline vastutustundlikult suhtuda lambitüübi valikusse. Tavalised hõõglambid on endiselt üsna populaarsed –  need on odavad ja nende valgus on inimsilmale meeldiv. Kuid  neid ei tasuks kasutada maalide valgustamiseks. Esiteks võib nende kollakas varjund maali värve moonutada ja teiseks lähevad need lambid väga kuumaks ning võivad seetõttu maali värvikihi lihtsalt ära rikkuda.

 Kõige parem on kasutada valgusdioodlampe (LED). Neil on pikk kasutusiga,  lai valgustemperatuuri vahemik ja nad ei lähe kuumaks. Ideaalsed on  neutraalse valgustemperatuuriga (3800–4600 K) LED-lambid. Need võimaldavad näha maalil kujutatu tegelikke värve.

225210107 A 1

Peeglite valgustus

Kui on soov peeglit valgustada, peab mõistma, et peeglite valgustus erineb maalide valgustusest, kuigi on funktsioonilt sarnane. Esimesel juhul suunatakse valgus objektilt inimesele, teisel  inimeselt objektile. Peegleid valgustatakse:

–  koridoris või esikus, kus valgustatud peeglist saab enne väljaminekut end loomulikus valguses näha ja mõnda meigi või riietuse detaili viimistleda;

– vannitoas, kus tehakse mitmesuguseid protseduure ning oluline on näha loomulikku jumet ja  naha iluvigu. Vannituppa valgustust valides pidage meeles, et  soetada tuleb niiskuskaitsega valgusti;

–  igas muus ruumis, kus on vaja professionaalset valgustust, näiteks ilu- või kunstitööstuses.

Trio-lighting mirror light

 Maalide ja peeglite jaoks saab valgusteid osta veebipoest Lightconcept.ee. Vastame  teie küsimustele ja aitame valida parima valgusti. Meie toodete hulgast leiab usaldusväärsete brändide tooteid:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *