Decoration

Suurus loeb

Luhtri Maytoni MOD007PL 10G LightConcept interioor

 

Kuidas valida õige suurusega chandelier?

Lühter Rippvalgusti Bolla MOD133PL-06. Merevaik klaas. Pirni tüüp: 6*E27, max. 60W, komplekt ei sisalda pirni; Diameter – 57cm; kõrgus: 57 - 186 cm. interjöör

Light Concepti ekspert jagab lühtri valimiseks kasulikke näpunäiteid.

Lühtri suurusest ja välimusest ei sõltu mitte ainult toa üldpilt, vaid ka selles toas aega veetvate inimeste meeleolu.
Kui olete otsustanud valida oma elamu peamiseks laevalgustiks lühtri, siis pole vahet, kas see läheb elutuppa, kööki või magamistuppa, piisava ja optimaalse suuruse arvutamise kriteeriumid on kõigil seda tüüpi laevalgustitel ühesugused.

Parima, oma vajadustele kõige enam vastava valgusti valimiseks võite alati pöörduda LightConcepti e-poe poole, kuid saate meie soovituste järgi ka ise vajaliku elektriseadme välja valida.

 

Eelkõige tasub pöörata tähelepanu lühtri läbimõõdule. Liiga suure läbimõõduga valgusti jääb interjööris domineerima ja tõmbab liialt tähelepanu, aga ebapiisava suurusega lühter võib anda vähe valgust ja mitte sobituda üldpilti. Valgustusseadme piisava läbimõõdu arvutamiseks ruumi suuruse põhjal on olemas valem:
Lühtri läbimõõt (cm) = toa laius (m) + toa pikkus (m) x 10. Näiteks, kui teie elutuba on 3 meetrit lai ja 5 meetrit pikk: (3 + 5) x 10 = 80 sentimeetrit. See tähendab, et selle arvutuse põhjal vajate lühtrit läbimõõduga 80 sentimeetrit.

Kjøbenhavn chandelier interjoor

Järgmine oluline kriteerium on ruumi kõrgus. Lae kõrguse põhjal arvutamiseks on samuti olemas valem:
Toa lae kõrgus (cm) / 4 = lühtri kõrgus (cm).
See tähendab, et kui teie toa lae kõrgus on kolm meetrit, peaks selle toa lühtri kõrgus olema vähemalt 75 cm.

maytoni lühter valge kuld

Kuid ka siin on oma peensused ja nüansid. Kui valgusti asetatakse kohta, kus inimesed pidevalt kõnnivad, siis meie näites tuleks lae kõrguseks võtta 190 sentimeetrit ja lühtri kõrgus ei tohiks olla üle 50 sentimeetri. Nii ei riiva pikka kasvu inimesed lühtrit peaga. Kui chandelier on asetatud laua kohale, kehtib reegel, mille järgi peaks lühtri alumisest punktist laua pinnani jääma vähemalt 80 cm.

maytoni lühter interjoor

Loomulikult on need vaid üldised soovitused ja arvesse tuleks seejuures võtta ka oma maitset ja soove. Teie kodu laevalgustitel on õigus olla ebastandardse kõrguse ja läbimõõduga.
Veel üks parameeter, millele tasub tähelepanu pöörata, on plafoonide arv. Valgusallikate arvust oleneb, kui eredalt teie lühter valgustama hakkab. On ju loogiline, et mida rohkem plafoone, seda rohkem pirne, seda rohkem valgust. Ja tuleb arvestada, et enamasti ei saa ühe lühtris oleva lambi võimsus olla suurem kui 40 W või isegi 25 W. Järelikult, mida suurem on tuba, seda rohkem plafoone teie chandelier vajab.

maytoni chandelier kitchen

maytoni lühter kuld interjoor 2

Samuti on oluline mõista, et heledad lambivarjud lasevad läbi rohkem valgust kui tumedad ning lahtised lambid annavad rohkem valgust kui lambivarjuga kaetud lambid. Ka võivad tumedates toonides interjöörid vajada veidi suuremat lühtrit kui heleda viimistlusega interjöörid, kuna tumedad seinad neelavad valgust.
Spetsialistid arvavad, et parem on eksida ja osta veidi suurem lamp kui liiga väike. Alati võib paigaldada väiksema võimsusega lambid või kasutada hämardeid, kuid ebapiisava valgustusega pole nii lihtne toime tulla.

 

Pöörduge LightConcepti e-poe poole ja me aitame vältida valgustuse valiku vigu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *