Design trends, Inspiration

Euroluce 2023. 3. osa.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023, valgusest sai taas Disaininäituse staar – 3. osa.

Esimene osa. 

Teine osa.

Jätkame Milano valguse näituse lugu.

 

Tänu paindlikule ja elegantsele disainile on reguleeritavad ja väljatõmmatavad põrandavalgustid sageli satiinalumiiniumist või värvitud, tavaliselt valget või musta värvi jalgadega. Ühendussüsteemid ja  vastukaalud lubavad nendel võtta erinevaid konfiguratsioone, sedasi erinevalt valgust suunates.

B79531CC 872F 49F6 A504 8ED091D43694

Euroluce 2023 Disaininäitus

Loe ka:  Kuidas kasutada lampe oma kodu kujundamisel

Näitusel on esitletud arvukalt projektitöödega tegelevaid ettevõtteid, nende paviljonides on esitatud harukordse ilu ja funktsionaalsusega tükitööd.

Näiteks portugali kompanii Serip õhus hõljuvad valgustid. Või valgusega sillerdavad vapustavad ripplambid Tšehhi kompaniilt SansSouci.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023 Disaininäitus

Samuti ei saa mööda minna Itaalia kompanii Cangini&Tucci valgustite salongist, mille virtuoosne töö värvilise klaasiga ei suuda kedagi ükskõikseks jätta.

2FD803E1 0D2A 4C42 8B0F D29774D5487B

Euroluce 2023 Disaininäitus

Erinevate tendentside seas tegeleb Euroluce ka intellektuaalse või  inimesele suunatud valgustuse kontseptsioonidega: intellektuaalsed juhtimissüsteemid mugavuse edukaks integreerimiseks, ohutuseks ja püsikindluseks. Andurid, võrguühendused ja juhtmevabad tehnoloogiad lubavad nüüd tõepoolest juhtida valgustust mistahes seadmelt ning jälgida  tootlikkuse ja tarbimise tendentsi, luues kokkuvõttes personaliseeritud ja muudetavaid projekte, samuti lahendusi lampide automaatseks sisse- ja väljalülitamiseks või loomuliku valgustuse intensiivsuse reguleerimiseks. IoT juhtimissüsteemi integreerimine tingis nende valgustussüsteemide ilmumise, mis digimaailma haarates on muutunud andmekogumise platvormideks. Taolises tähenduses on olemas juba esimesed LiFi (LightFidelity) tehnoloogiarakendused, kasutades valgusdioodidega kiirguvat valguse modulatsiooni andmete juhtmevabaks edastamiseks.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023 Disaininäitus

Kokkuvõttes omandavad valgustid suure ilmeka väärtuse, võttes sageli loodusega inspireetitud, minimaalsete ja piiratud liinidega vorme. Looduslikud materjalid, sellised kui puit ja marmor, on peamiselt taastuvad, mõningaid tooteid valmistatakse bambusest või rotangist, klaas ja metall aga sulavad ühte uueks harmooniaks. Valgus mõjub meie tajumusele, tootlikkusele, eelistustele, käitumisele ja isegi meie meeleolule – just seetõttu on valgustuse disainil otsustav tähendus mistahes projekti õnnestumisele.

Loe ka:  9 suunda valgustuses, mida hakkab 2023. aastal kõikjal nägema

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga