Design trends

LED-lampe valgustemperatuur-2

Led valgusti MOD070PL L63B3K 5

Kuidas LED-lampe kasutades valgustemperatuuri valikul mitte eksida?

2. osa.

Just neist näitajatest juhinduvad sisekujundajad ja tööruumide planeerijaid.

Õigesti valitud valgustus mängib olulist rolli inimese tervise ja mõnusa olemise juures. Külm päevavalgus võib kodus ärritada, kuid kontoris on see asjakohane ja aitab töömeeleolu säilitada. Sinakas külm valgus sobib töökotta või operatsioonisaali, kus see sunnib tööle keskenduma, kuid pidev sellises valguses viibimine ei ole tervisele kasulik.

Laevalgusti Maytoni MOD448 CL 4 30 W LightConcept interioor

Laevalgusti Maytoni MOD448 CL 4 30 W LightConcept interioor

Tähtis on valida valguse temperatuur sõltuvalt ruumis kasutatavatest värvidest:

LED-valgustuse temperatuuri abil saab rõhutada interjööri omadusi, peita selle puudusi ja rõhutada häid külgi.

Kui me räägime soojades pastelsetes toonides (virsik, kreemjas, beež, pruuni kõik heledad toonid) interjöörist, siis soe valgus teeb sellele ainult head. Kõik need mainitud värvid saavad kasu ainult sooja temperatuuriga valgusest. Küllastunud soojad värvid, nagu punase ja oranži, teeb soe valgus pehmemaks ja rahulikumaks. Kuid külmade värvide toonid sellises valguses muutuvad. Rohelisest värvist saab salatiroheline ja sinisest hallikas. Violetne muutub täiesti punaseks.

Interjööri külmade siniste toonidega sobib kokku neutraalne päevavalgus. Sellise valgusega sinine tuba paistab avaram isegi ebapiisava loomuliku valguse käes. Seda värvitemperatuuri kasutatakse ka tänavavalgustuses: parkides, hoovides, verandadel.

Külma valgust ei kasutata kodustes interjöörides laialdaselt, kuid tuleb meeles pidada, et see muudab rohelised värvid türkiissinisteks ning soojad värvid tuhmiks ja ilmetuks.

element MOD070PL L63B3K w low

Valgusallika eesmärk peaks ütlema, millist valgustemperatuuri kasutada, olgu see siis seinalamp öökapi kohal või laualamp lugemis- või töökohal. Pöörake tähelepanu ruumi suurusele ja domineerivale värvigammale. Samuti sellele, kui palju aega kavatsete seal veeta ja mida lambiga ette võtta. Õigesti valitud valgustus aitab produktiivselt töötada ja hästi puhata.

LED-lampidel on suur valik rakendusi. Neid kasutatakse elegantsetes rippvalgustites ja praktilistes LED-ribades. Samuti on olemas vahetatavad LED-pirnid.

LightConcepti veebipoest leiate erinevaid LED-valgusteid.

Meie valikus on efektseid sisseehitatud LED-elemendiga laevalgusteid, näiteks mudelid Solen (Maytoni) või Gamma (TRIO Lighting).

Leiate ka suurejoonelisi LED-lühtreid, nagu Fad ja Amulet (Maytoni)

Valgustus aeda ja koju.

See artikkel aitab teil loodetavasti valida õige valgusti vastavalt oma vajadustele.

Esimene osa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga