Decoration, Inspiration

LED-valgustid. Kõik, mida teadma peate.

LED Lühter  Rim MOD058PL-L100-4K. Maytoni, Saksamaa. Messing või must LED 115W. Värvitemperatuur: 4000K. Valgusvoog 6100lm. Kaitseaste: IP 20. Pikkus: 120 cm.  Diameter 80 cm. Korpuse materjal: Alumiinium interioor 3

LED-valgustid. Kõik, mida teadma peate.

Veel 10 aastat tagasi tundusid LED- ehk valgusdioodlambid ulatuslikuks kasutamiseks väheperspektiivika, kalli, mõttetu ideena. Kuid aastad on möödunud ning LED-lambid ja LED-valgustid on saanud ehk kõige levinumateks esemeteks valgustuse korraldamisel. Esmalt vallutasid nad kontorid ja tööstusrajatised ning nüüdseks on nad jõudnud juba korteritesse ja maakodudesse.

Tänapäeval näeme pooljuhttehnoloogia põhjal loodud LED-valgusteid kõigis inimtegevuse valdkondades. Need seadmed ühendavad töökindluse, kokkuhoiu ja ohutuse taskukohase hinnaga. LED-valgustid on juba peaaegu täielikult asendanud vananenud hõõglambid ja neid kasutatakse laialdaselt kõikjal, kus on vaja valgustust:

 • korterites laelampide, lühtrite, põrandalampide, seinalampide kujul;
 • välireklaamis, kus kasutatakse pealiskirjade ja illustratsioonide valgustust;
 • ehitiste välisvalgustuseks;
 • aedade, väljakute ja parkide välisvalgustuseks;
 • erineva otstarbega prožektorites ja autode põhilaternates;
 • jõulupühade aegses valgustuses kuuse ja kodu kaunistamiseks.

Tuleb mõista, et LED-lambid ja LED-valgustid ei ole täpselt sama asi. LED-lambid on valgusallikad, mida saab “keerata” peaaegu igasse valgusallikasse: lühtrisse, seinalampi, põrandalampi või laualampi. LED-valgustid seevastu on peaaegu iga kujuga ja tüüpi terviklikud elektriseadmed, mis juba sisaldavad LED-valgusallikat. Ja kui esialgu ei avaldanud LED-valgustid muljet oma välisilme mitmekülgsuse poolest ja neid kasutatigi peamiselt täiendavaks tehniliseks valgustuseks, siis nüüd võib leida isegi Murano klaasist lühtreid, milles uhketes värvides klaasist kroonlehtedes peituvad LED-lambid.

Loe ka: LED-lampe valgustemperatuur. 

Kuid siiski on LED-valgustuse valimisel oluline arvestada LED-valgustite eeliste ja puudustega.

LED-valgustite eelised hõlmavad eelkõige nende energiatõhusust, mis tagab selliste valgustusseadmete kasutamisel elektrienergia kokkuhoiu. Lisaks on neid ohutu kasutada, nad ei eralda kahjulikke aineid, ei lähe kuumaks ega vaja kasutuselt kõrvaldamiseks eritingimusi. LED-valgustite väga oluline omadus on nende pikk kasutusiga, ilma et valgustuse kvaliteet halveneks.

Loe ka: LED-lambid. Kuidas vähendada elektrikulusid?

Kuni viimase ajani võis LED-valgustite puudusteks lugeda nende kõrget hinda, kuid tänapäeval ei vasta see enam tõele. LED-valgusteid võib tänapäeval kergesti leida optimaalse hinna eest. Samuti väärib märkimist, et mitteusaldusväärsete tootjate LED-valgustid võivad toimimise ajal vilkuda, mis on inimsilmale kahjulik, seega soovitame teil osta ainult nende tootjate LED-valgusteid, kes on saavutanud oma hea maine aastatepikkuse suurepärase tööga. Meie e-poes on sellised tootjad esindatud.

 

2 thoughts on “LED-valgustid. Kõik, mida teadma peate.

 1. Rasmus ütleb:

  LED светильник начал мигать через 1 год после покупки, продавец отказывается его менять. С учетом стоимости очень дорого получается менять лампы каждый год. Какая у вас гарантия на LED лампы, которыми вы торгуете?

  1. admin ütleb:

   Здравствуйте, спасибо за интересный и актуальный вопрос. В нашем магазине представлены LED светильники проверенных и надежных европейских производителей. И на все LED светильники действует гарантия производителя. На большинство LED моделей такая гарантия составляет от 2-х до 5-ти лет. Соответственно, если купленный у нас LED светильник вышел из строя в течение гарантийного периода, то мы бесплатно заменим его. Чтобы избежать в будущем подобных проблем, советуем изначально выбирать модели известных и проверенных временем производителей, которые широко представлены в нашем интернет-магазине. Больше LED светильников вы найдете в разделе LED светильники

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga