Design trends, Inspiration

Mida silmas pidada kööki õige lühtri valimisel

107974b.jpg

Mida silmas pidada kööki õige lühtri valimisel

Köök on kodu süda, koht, kus sünnivad maitsvad road ja luuakse soe perekondlik atmosfäär. Kuid kui rääkida valgustusest köögis, siis pole see enam pelgalt praktiline vajadus. Tänapäeval on valgustus ka disainielement, mis aitab köögile sobiva atmosfääri luua. Üks stiilne ja funktsionaalne valgustusvalik on lühter. Käesolevas artiklis uurime, kuidas valida kööki valgustama õige lühter.

107500a.jpg

Rippvalgusti Markslöjd Larry 107500 LightConcept

Kuidas kööki varem valgustati

Minevikus oli köök valgustatud peamiselt praktilistel eesmärkidel. Sagedamini kasutati laes olevaid lihtsaid valgusteid, mis täitsid ruumi ühtlase valgusega. Need valgustid olid tavaliselt varustatud tavaliste hõõglampidega, mis valgustasid kööki korralikult, kuid tarbisid palju energiat ja eraldasid soojust. Köögivalgustus oli peamiselt funktsionaalne ja disainil ei olnud suur roll.

Kuidas kööki tänapäeval valgustatakse

Tänapäeval on köögivalgustus muutunud oluliselt mitmekülgsemaks. Inimesed otsivad viise, kuidas luua köögis hubane ja stiilne atmosfäär, samal ajal aga säilitada piisav valgustase toiduvalmistamiseks ja söömiseks. Üks viis selle saavutamiseks on kasutada lühtreid.

Luhter Balance interior MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept 03

Lühter Balance interior MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept

Mille poolest erineb lühter laelambist

Enne kui otsustate, millist tüüpi valgustust kööki soovite, on oluline mõista lühtri ja laelambi erinevust. Lühtri peamine erinevus seisneb disainis ja funktsioonis. Lühter on tavaliselt mitmeosaline valgustusseade, mis võib olla varustatud mitme lambiga ja kaunistatud erinevate dekoratiivelementidega, nagu klaasist ripatsid või metallist detailid. See toob kööki elegantsi ja eripära ning muudab ruumi visuaalselt huvitavamaks.

Laelamp seevastu on lihtsam ja praktilisem valgustusseade. See on sageli lihtsa disainiga ja mõeldud peamiselt valguse ühtlaseks jaotamiseks ruumis. Kuigi mõlemad võimalused võivad pakkuda piisavalt valgust, annab lühter köögile isikupära ja stiili, laelamp seevastu keskendub funktsionaalsusele.

Kuidas valida õigeid lambipirne

Lambipirnide valimine on veel üks oluline kaalutlus köögilühtri valikul. Siin mängivad rolli mitmed tegurid, sealhulgas valgustemperatuur, heledus ja energiatarbimine. Kuna köök on koht, kus valmistatakse toitu ja veedetakse aega, on oluline valida lambipirnid, mis loovad meeldiva ja funktsionaalse valguse.

Valgustemperatuur: lambipirnide valgustemperatuur võib varieeruda soojast (2700-3000 K) kuni külmani (4000-5000 K). Soe valgus loob hubase atmosfääri ja sobib ideaalselt söögilaua või köögisaare valgustamiseks. Külm valgus on eredam ja sobib paremini tööpinna valgustamiseks.

Heledus: valige lambipirnid, mis pakuvad piisavalt valgust vastavalt köögi suurusele ja otstarbele. Heledust mõõdetakse luumenites (lm), seega vaadake teavet pakendil.

Energiasääst: eelistage energiatõhusate LED-pirnide kasutamist, mis aitavad pikapeale säästa energiat ja raha.

Luhter Tau Maytoni interior MOD166PL L20G3K LED Kuld LightConcept 3

Lühter Tau Maytoni interior MOD166PL L20G3K LED Kuld LightConcept

Milline valgus on parem: soe või külm

Lõplik valgustemperatuuri valik oleneb teie isiklikest eelistustest ja köögi kujundusest. Kuid sageli eelistatakse köögis sooja valgust, sest see loob soojema ja paeluvama atmosfääri. Soe valgus aitab ka toite ja ruumi värve paremini esile tuua.

Kokkuvõttes on köögi valgustamine tänapäeval palju enamat kui lihtsalt valguse toomine ruumi. Õige lühter võib muuta köögi atraktiivsemaks ja funktsionaalsemaks. Kui valite sobivad lambipirnid ja valgustemperatuuri, saate luua köögis meelepärase atmosfääri. Oluline on leida tasakaal stiili ja funktsionaalsuse vahel, et teie köök oleks koht, kus meelsasti aega veeta ja maitsvaid toite valmistada.

Loe ka:  Mugavus ja hubasus teie koju – lauavalgustid pimedaks aastaajaks

Loe ka:  Helsingi kolmetoaline korter: renoveerimine ja stiilsed valgustid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga