Design trends, Inspiration

Valgustite valimine söögituppa: Näpunäiteid ja nõuandeid

MOD227PL 01B int

Valgustite valimine söögituppa: Näpunäiteid ja nõuandeid

Söögituba on koht, kus mitte ainult ei kinnitata keha, vaid ka jagatakse päevamuljeid ja hetki koos pere ja/või sõpradega. Õige valgustus söögitoas aitab luua hubase ja kutsuva atmosfääri ning tagab mugava keskkonna toidu nautimiseks ja vestlemiseks. Siin on mõned näpunäited valgustite valimiseks söögituppa või -nurka.

Erinevad lähenemised söögitoa valgustamisele.

Söögitoa valgustamisel on oluline arvestada nii funktsionaalseid kui ka dekoratiivseid aspekte. Siin on mõned levinud lähenemised:

 

Üldvalgustus:

Üldvalgustus loob toas ühtlase valguse, mis valgustab kogu ruumi. Selleks võib kasutada laelampe, seinavalgusteid või siinisüsteemi.

interior DIA100 CL 03 N low

 LightConcept

Lokaliseeritud valgustus:

Lokaliseeritud valgustus keskendub söögilauale, pakkudes piisavalt valgust toitude serveerimiseks ning hubaseks vestlemiseks. Selleks võib kasutada ripplampe või lauavalgusteid.

Luhter Balance interior MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept 03

 LightConcept 

Lühter või ripplamp:

Üks levinumaid küsimusi söögitoa valgustamisel on, kas valida lühter või ripplamp. Mõlemal on omad eelised ja need sobivad erinevatele sisekujundusstiilidele.

– Lühter: Traditsiooniline valik, mis lisab söögitoale elegantsi ja stiili. Lühtrid on saadaval erinevates suurustes ja stiilides ning võivad olla ühtlasi ka dekoratiivsed fookuspunktid.

– Ripplamp: Kaasaegne ja mitmekesine valik valgusteid, mis pakuvad söögilauale suunatud valgustust. Ripplampe on saadaval erinevates disainides ja suurustes ning need sobivad kaasaegsetesse interjööridesse suurepäraselt.

Contemporary minimalist design interior, close up of dining tabl

 LightConcept 

Lampide paigutuskõrgus tagab mugava istumise laua ümber:

Oluline on paigutada valgustid õigele kõrgusele, et tagada mugav istumine laua ümber ja vältida pimestamist. Tavaliselt soovitatakse paigutada ripplambid umbes 75 kuni 90 cm kõrgusele lauapinnast. See tagab piisava valgustuse nii lauale kui ka seltskonnale.

Modern dining room interior with stylish furniture

 LightConcept 

Kaasaegsete siinisüsteemide kasutamine:

Kaasaegsed siinisüsteemid võivad olla söögitoa valgustamiseks suurepärane valik, kuna need tagavad paindliku ja vastavalt vajadustele kohandatava valgustuse. Siinisüsteemid võimaldavad reguleerida valgustite asukohta ja intensiivsust ruumi suuruse ja sisustuse vajadusi arvestades.

interior TRX004 211B 1 low

 LightConcept 

Kokkuvõtteks:

Söögituba on koht, kus luuakse erilisi mälestusi ja nauditakse häid sööke koos lähedastega. Õige valgustus aitab luua meeldiva atmosfääri ja tagab mugava koosolemise. Valige valgustid, mis sobivad teie sisekujundusega ja vastavad teie vajadustele, ning nautige unustamatuid hetki oma söögitoas.

Loe ka:  Valgustus lastetoas: Kuidas luua ideaalset valgustust väikelapse ja kooliealise jaoks

Loe ka:  Hubase lugemise lambid: Näpunäited ja soovitused

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga