Design trends, Inspiration

Euroluce 2023. 2. osa.

EA5C685C 8730 4892 BE3E BA6F6FFD1A9F

Euroluce 2023, valgusest sai taas Disaininäituse staar – 2. osa.

Part 1. 

Jätkame Milano valguse näituse lugu.

 

Pakkumiste mitmekülgsus Euroluce 2023 näitusel varieerub innovatsioonidest välis-, sise- ja tööstusliku kasutusega valgustitest kuni ürituste või haiglasektorile mõeldud lahendusteni, valgustuse automatiseerimise süsteemidest kuni valgus- ja tarkvara allikateni valgustehnoloogiate tarvis. Uuringud puudutavad vastastoimet  valguse ja mahu, viimistluse, ökoloogiliste materjalide, visuaalse mugavuse, digiteerimise, miniaturiseerimise ja energiasäästu vahel, samuti valgusallikate erinevate konfiguratsioonide vahel, mis suure paindlikkusega kohanevad erinevate kontekstidega.

55679587 668E 483E 9B1E D2467F7178F9

Euroluce 2023 Disaininäitus

Seega kinnitab Euroluce 2023 oma kaasaegse sündmuse rolli püsikindla arengu ja energiasäästu valdkonnas: madala energiatarbimisega ja kõrge efektiivsusega valgusdiood allikad on muutumas üha populaarsemaks, samal ajal kui tootmistasemel mõtlevad paljud brändid suletud tsükli majanduspõhimõtete aktiveerimisest tootmises ja levitamises lisaks ökopuhta, ümbertöödeldud või taaskasutuseks kõlbliku toorme kasutamisele.

Read also: Jätkusuutlik areng valgustustööstuses (2023)

Rippvalgustid on erineva vormi ja suurusega, mistahes võimalikule ümbrusele ja stiilile, intellektuaalsed ja reguleeritavad. Disainid pöörduvad tagasi mineviku juurde, omandades uusi vorme, kasutades edumeelseid materjale või traditsioonilisi ümber mõtestades. Mõned muutuvad helendavateks skulptuurideks, mis tunduvad modelleeritutena ühest suurusest, nägemaks erinevaid perspektiive igast vaatluspunktist. Ning lõpuks on kaasaegsema varjundiga rippvalgustitel ümardatud liinid suurte või väikeste sfääriliste ripatsitega.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023 Disaininäitus

Seinavalgustid muutuvad üha paindlikemaks tänu komposiitelementidele, mida võib lahti võtta, kokku panna ja ühendada, tagades sellise vabadustaseme, mis küllastab isiklikku interpretatsiooni. Ruumid on määratavad valgusega, justkui spetsiaalselt projekteeritud, erksate siltidega või keerulisemate süsteemidega.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023 Disaininäitus

Esteetika ja funktsionaalsuse, põhiliinide, värvi, kerguse, mitteläbipaistvate ja läbipaistvate sturktuuride kombinatsioon määrab kindlaks teisaldatavad ja ümberlaaditavad laualambid, mis on mõeldud nii sise-, kui välisruumidele. Euroluce´l esitlevad paljud brändid sellist tüüpi valgustit, millest võib saada tõeline dekooriese demoinstreerimiseks laudadel, kirjutuslaudadel, kappidel ning isegi terrassidel ja aedades.

Euroluce 2023 Disaininäitus

Euroluce 2023 Disaininäitus

Read also: The best table lamp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *