Decoration

Kahetoalise korteri valgustus

IMG 7409

Abielupaar ostis kahetoalise, Kadrioru lähedal asuva, 2000ndate aastate alguses ehitatud majas. Korteris on kaks tuba: magamistuba ja elutuba koos köögiga. Elutuba on üsna suur, ca 40 ruutmeetrit, sellel on kaks akent. 

Enne remonti värviti seinad helekollaseks, köök oli klassikalises stiilis, valgustuse andsid kaks hõõglambiga laevalgustit ja köögis rippvalgusti, mis ilmselgelt ei andnud piisavalt valgust. 

Remondi käigus värviti seinad helehalliks ning tsoneerimine – köögi ja elutoa eraldamine teostati läbi erinevate põrandakatete, lae- ja põrandavalgustite kasutamise. 

Köögiosas kasutati halli värvi, 40×40 sentimeetri suurusi põrandaplaate, elutoas – naturaalse puidu imitatsiooniga laminaati. Akendel on kahte tüüpi kardinad – õhukesest tüllist ilma mustrita ja tihedamad heledat liivavärvi kardinad. Korter on üsna valgusküllane, hästi valgustatud loomuliku valgusega.

Valgustus lahendati Saksa firma Trio-lighting valgustitega: Trio Hotel-6301 laelambid ja DUOLINE siinivalgustid (Trio-DL-78330111 lambivarjud). 

Elutoas kasutati Trio Hotel-6301 laevalgusteid, lihtsa disainiga, ümara kujuga, valget värvi, 50 cm läbimõõduga, igaühes kolm pirni maksimaalse võimsusega 60W. 

Köögis kasutas disainer DUOLINE siinivalgusteid, valgete juhtsiinidega, pikkusega 1 m ja 0,5 m, valgusallikatena 5 halli värvi lambivarju Trio-DL-78330111, mille minimalistlik disain sobib köögi ilmega. . Iga pirni võimsus on 25W. Lambivarjude alused on varustatud hingedega, mis võimaldavad neid erinevates suundades pöörata, jaotades ja suunates seeläbi valgust soovitud suunas. 

Säästupirnide kasutamine võimaldab saada piisava hulga valgustust, suurendamata tarbitud elektri kogust ja vastavalt ka selle maksumust.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *