Design trends

Rippvalgustid kodu- ja avalikes interjöörides

Porto 174117421743 M 003 2

Iga inimene püüab om

Valgusti, LED-lühter FAD MOD070PL-L63B3K, Maytoni. Sisseehitatud LED-moodul. Kõrgus: 80-150 cm. Läbimõõt 80 cm; 63W. Valgusvoog: 2800 lm. Värvitemperatuur: 3000K Hajumisnurk: 120 interjöör 2

a kodu- või tööruumi planeerides muuta selle võimalikult mugavaks ja õdusaks vastavalt oma isiklikele maitsetele ja eelistustele. Nii saab luua hubase interjööri, mis rõõmustab silma ja loob õige atmosfääri. Interjööri planeerimisel on väga oluline ette näha kõiki detaile ja need laitmatult ruumi paigutada. Ja valgustusel on niisuguse atmosfääri loomisel üks peamine roll.

Õigesti valitud valgustusega saab varjata puudusi ja valgustada – selle sõna otseses mõttes – kõike väärtuslikku. Kas eelistate mõnusat hämarust või eredat päevavalgust – seda kõike saab valgustite abil korraldada.

Ja erilise atmosfääri loomise ning ruumi tsoneerimise eest oleme väga sageli tänu võlgu just rippvalgustitele.

 

Lisaks põhifunktsioonile – valgustusele endale – on sellistel elektriseadmetel ka mitmeid lisafunktsioone: need on dekoratiivsed elemendid, need tsoneerivad ruumi, harmoniseerivad keskkonda tervikuna tänu eredale värviaktsendile või vastupidi, tänu kokkusobimisele üldise värvigammaga.

 

Rippvalgustite kasutusala on väga mitmekesine. Neid ei kasutata mitte ainult elamutes köögi tööala või külalistetoa söögilaua valgustamiseks, vaid ka avalikes ruumides. Need sobivad imehästi restoranidesse ja baaridesse näiteks baarileti valgustamiseks või intiimse õhkkonna loomiseks restoranikülastajate laudade kohale, hotellide fuajeesse ja ootealadele ajakirjalaudade kohale. Kõikjal köidavad need pilku ja loovad erilise atmosfääri.

Loft stiilis rippvalgusti. Dekoratiivse musta varjuga rippvalgusti Lussole Loft LSP-9602. Läbimõõt 34cm. Kõrgus 120cm.

Lussole Loft LSP-9602

Ka vannitubades on võimalik kasutada rippvalgusteid, kuid siin tuleb pöörata tähelepanu ruumi suurusele ja niiskuskaitsele. Tähtis on meeles pidada, et dekoratiivvalgustid ei taha otsest veega kokkupuudet.

Rippvalgustite välimus on väga mitmekesine. Neil võivad olla hubased riidest lambivarjud, mis sobivad magamistuppa ja lastetuppa. Või on need hoopis kristall-lühtrid, mis annavad ruumile piduliku ja šiki ilme. Minimalistlikus ja high-tech stiilis amplid on originaalseks interjööri esemeks, andes ruumile stiilse tänapäevase ilme. Paljudel riputitel on juhtme pikkus reguleeritav ja seetõttu saab neid kasutada nii kõrgete lagedega ruumides kui ka väikestes tubades. Lisaks saab valgusti kõrgust reguleerida ka ühe ja sama ruumi valgustusastme muutmiseks: mida kõrgemal lamp ripub, seda rohkem valgust see ruumis laiali jaotab, ja vastupidi.

LED rippvalgusti Solen MOD073CL-L16B3K. Maytoni Saksamaa.  Pirni tüüp: LED 13W; Materjalid: klaas, metall. Diameter  – 50 cm; kõrgus:  82 - 170 cm. Valgusvoog: 450 Lm. Värvitemperatuur: 3000 K. Interjöör

LED rippvalgusti Solen MOD073CL-L16B3K.

Rippvalgustid, laevalgustid, Bubbles kollektsioon. läbimõõt 18 cm. 1 pirn E27 60W. Merevaik/antiikmessing; interjöör

Rippvalgustid on väga erinevad. Need võivad olla üksikud amplid, mitme valgustuselemendiga konstruktsioonid, „ämblik”-riputid, mille ühest punktist lahkneb mitu pikkade juhtmete otsas rippuvat lampi. Neid saab omatahtsi jaotada laiali üsna suurele laealale. Disaini, värvi ja materjalide mitmekesisus on see, mis rippvalgustite ostjaid köidab. Tänu nendele omadustele ei ole keeruline valida just sellist valgustit, mis loob teie ruumis meeldiva atmosfääri ja täiendab harmooniliselt interjööri.

 

 

 

 

Rippvalgusti, lühter. Frame. Hall. Läbimõõt - 43 cm. Must kangakaabel 250 cm; 5 pirn x G9 max. 10W. Interjöör

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *