Decoration

Valguse keemia

interior MOD133PL 06BS low

Valguse keemia

 Valgustite disainis on moodsaks arengusuunaks ühtäkki saanud aatomiosakeste kaootilise ühenduse kopeerimine. Valgusti-aatom või valgusti-molekul – need on uued hitid elu- ja avalike ruumide valgustuses.

 See suund sai alguse ainulaadse, biokeemilistest protsessidest inspireeritud mööbli loomisest. Näiteks on ilmunud pehme mööbel, mis kujutab endast rakkude jagunemise protsessi; lauad, mis põhinevad DNA kristallvõrel või struktuuril; vedelmetallpeeglid.

casamidy molecular coffeetable

 Kõrvale ei  ole jäänud ka valgustite loojad.  On ju ilmne, et täites puhtpraktilist funktsiooni valgustada ruumi, on valgustitel sageli ka väga oluline dekoratiivne roll. Mõnikord on tõhus ja pilkupüüdev valgusallikas ruumi ainsaks ja piisavaks kaunistuseks. Ja siin on molekulaarstruktuuride ühendi arvukad variatsioonid valgustuse loojatele lõputuks inspiratsiooniallikaks.

  Seda tüüpi valgusteid võib valmistada erinevatest materjalidest. Alus ja ühendusdetailid võivad olla metallist, puidust, metalltraadist. Kuid peaaegu alati kasutatakse  ümmargusi klaasist  plafoone, nii läbipaistvaid kui matte.

 Nende valgustite mitmekesisus on seletatav looduses olevate keemiliste struktuuride mitmekesisusega:

  • Näiteks võib tuua valgusallikate kaootilise paigutuse, mis imiteerib Browni liikumist.Sellistel valgustitel pole selget telge, need sobivad kaunistama tänapäevast kööki või elutuba.Mõned neist valgustitest on nii suurejoonelised, et neid võib õigustatult pidada kunstiteosteks.
  • Samuti on olemas korrapärastatud kristallvõre kujulisi valgusteid.Neil on selge geomeetria ning nad võivad samuti hämmastada  vormide ja mõõtmete mitmekesisusega.Selliste valgustite valgusallikad asetsevad kindlas järjekorras.

 

    738793 Atom horizontal chandelier smoke LIFESTYLEAtom horizontal chandelier smoke 
  • Väga huvitavad on ka DNA-kujulised valgustid, kus spiraal  võib asuda nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt kahel kinnitusel.Sellise kujuga vertikaalne rippvalgusti  sobiks hotelli või restorani fuajeesse, kuna sellise kujuga valgusti kinnitamiseks on vaja väga kõrgeid lagesid.
  • On olemas ka valgustid, mille vormi võib nimetada sfääriliseks. Sellistes valgustites kinnitatakse ümmargused plafoonid kas üksteise peale või igaüks oma kinnituskohale, kuid koos moodustavad nad ümmarguse vormi. Need on väga nägusad nii tänapäevastes elutubades kui ka restoranides ja hotellides.
interior MOD133PL 06BS 1 low

interior Maytoni MOD133PL-06BS 

 Selliste valgustite värvigamma ei ole tavaliselt eriti mitmekesine. Nende valgustite kuju köidab juba iseenesest pilku, nii et värvi lisamine siia oleks ilmselge liialdus. Sellised valgustid on tavaliselt ühevärvilised, väikeste valgusvarjunditega. Valgustite alused on enamasti tumedad või metalliktoonides, plafoonid suitsukarva, läbipaistvad või matid, halli, helesinise või pärlmutrivarjundiga.

“Keemilise” vormiga rippvalgustid sobivad sageli rohkem kõrgete lagedega ja piisavalt suurtesse ruumidesse, kuna valgustid ise on üsna mahukad ja suured. Sellises stiilis seina- või põrandalambi võib paigutada igasse ruumi, peab ainult interjööri õigesti ära kasutama, et need valgustid harmoonilised välja näeksid.

 Meie poest leiate terve hulga usaldusväärseid tootjaid, kes on valmis pakkuma teile tänapäevaseid aatomistiilis valgusteid:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *