Decoration, Inspiration

Magnetiga siinivalgustid

magnetic track maytoni 1

Magnetiga siinivalgustid

Valgustite magnetiga siinisüsteemid ilmusid valgustusseadmete turule suhteliselt hiljuti, kuid on kiiresti saavutanud populaarsuse sisekujundajate ja tavaostjate seas. Milles seisneb seda tüüpi valgustite nii kiire tunnustamise põhjus?

Valgustusseadmed kinnitatakse seda tüüpi siinisüsteemide külge magneti abil, mis kiirendab ja hõlbustab oluliselt paigaldamist ning võimaldab ka valgustust kiiresti muuta nii valgustite arvust kui ka nende stiilist lähtuvalt – valgusallikat saab ju kiiresti ja lihtsalt vahetada. Näiteks saab punktvalgusti asendada elegantse rippvalgustiga või vastupidi.

Just see kvaliteet muudab magnetiga siinivalgustid väga populaarseks müügisaalide, näituste, restoranide ja muude ühiskondlike hoonete valgustamiseks. Kui on olemas võimalus valgustust kiiresti ja lihtsalt muuta, on võimalik kohandada mis tahes ruumi hõlpsalt uute vajadustega. See võib olla uus väljapanek näitusel, laudade ümberpaigutamine restoranis või uus kollektsioon salongis või kaupluses.

Read also: Maalide ja peeglite valgustuse valimine.

Niisiis on magnetiga siinisüsteem magnetlintidele asetatud valgustite rivi. Siinid ise on U-kujulised ning nende sisemust läbivad elektrijuhtmed ning peidetud on magnetsüdamik, mis võimaldab ilma lisaühendusteta valgustid vahetult siini külge paigaldada. Lisaks on magnetiga siinisüsteemi paigaldamiseks vaja sulgureid, erinevate kinnitusliinide ühenduselemente (sirgeid, nurga all jne) ja toiteplokki.

Olenevalt paigalduse liigist jaotatakse magnetiga siinivalgustid järgmiselt:

– pealisvalgustid, mis paigaldatakse vahetult lae või seinte pinnale;

– sisseehitatud valgustid, mis paigaldatakse lae pinnale, ühenduskohad ja kinnitusdetailid jäävad nähtamatuks ning konstruktsioon ise ei „söö ära“ ruumi kõrgust;

– rippvalgustid, mis kinnitatakse lakke spetsiaalsetel trossidel. Hea lahendus kõrgete lagedega ruumidesse, nagu baarid, restoranid või näitusesaalid.

Seda liiki siinisüsteemide puhul võivad valgustid õigupoolest olla lõpmatult mitmekesised: need võivad olla

  • lineaarvalgustid, mis kujutavad endast erineva pikkusega helendavaid lõike,
  • pöördvalgustid – üksikud punktvalgustid või prožektorid, mis koosnevad mitmest valgusallikast,
  • rippvalgustid, mis on kinnitatud riputitele.

Ühel siinil on võimalik hõlpsasti kombineerida erinevaid tüüpi valgusteid ja luua oma originaalsed valgustussüsteemid.

Read also: Rippvalgustid kodu- ja avalikes interjöörides. 

Valgustite magnetiga siinisüsteemid on inimestele täiesti ohutud, pinge suurus on 24 või 48 V, seega toimub ühendus toiteploki kaudu. Pinge miinimumväärtused on inimestele täiesti ohutud, siine võib rahumeeli kätega puudutada.

Tasub hoolikalt tegeleda magnetiga siinivalgustite valikuga ning osta ainult end tõestanu ja usaldusväärsete tootjate toodangut. Just selliseid tooteid leiategi meie veebi-poest.

Track lighting meie kodulehel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *