Näitan 1–24 tulemust 215-st

Lambid

Kas olete ostnud uue lühtri? Kas olete paigaldanud moodsa siinivalgustussüsteemi? Kas paigaldasite seina- või põrandalambi? Mida veel on vaja, et ruum valgusega täita? – Pirni. Ilma selle väikese tehnilise detailita on lamp ainult interjööri osa.

Ostke lambipirn LightConcepti veebipoest, siit leiad suure valiku valgusallikaid igale maitsele. Meil on nii Edisoni dekoratiivpirne helendava spiraalse hõõgniidiga kui ka tänapäevaseid energiat säästvaid lampe.

Varem võis müügil leida vaid hõõglampe, mis erinesid üksteisest ainult võimsuse poolest. Kuid nüüd on valgusallikate valik oluliselt kasvanud. Erinevate otstarvetega lampide jaoks kasutatakse hõõgpirne, energiasäästlikke valgusdioode (LED), luminofoor- ja halogeenlampe.

Kuni viimase ajani olid hõõgpirnid kõige populaarsemad maailmas. Neid iseloomustab madal hind, kiire sisselülitamine, inimsilmale meeldiv värv ja mitmesugused võimsused. Peamised puudused on madal efektiivsus, suur energiatarbimine ja lühike kasutusiga.

Valgusdioodpirnid (LED) on ülekaalukalt kõige tõhusamad ja levinumad valgusallikad. Neid kasutatakse laialdaselt kodu- ja tööstusruumides, kauplustes, muuseumides. Neid iseloomustab pikk kasutusiga. Veel hiljuti olid LED-lambid üsna kallid, kuid nüüd on nende hind saanud kõigile tarbijatele üsna taskukohaseks.

Luminofoorpirne kasutatakse peamiselt välisvalgustuseks ja suurtes, sageli tööstuslikes ruumides. Neil on suurepärane valgusvõimsus ja taskukohane hind. Kuid väikese elavhõbedakoguse tõttu vajavad need spetsiaalset utiliseerimist ja nende vilkuv valgus võib põhjustada suurenenud väsimust.

Halogeenlambid on täiustatud hõõgpirnid. Nende kasutusiga on pikem, valgusvõimsus suurem.

Lambid erinevad sokliliigi poolest. Enim kasutatakse keermestatud E-tüüpi sokleid. Tähe järel on number, mis näitab sisse kruvitava osa läbimõõtu. Mõned kõige tuntumad on E14 ja E27 keermestatud soklid. Tuntud on ka G-tüüpi sisse vajutatavad soklid, süvistatud kontaktidega R-soklid, sisse libistatavad S-soklid ja muud.

Hõõglambi sünnipäevaks peetakse 24. juulit 1874. Thomas Alva Edison uuris kõiki maailma leiutisi ja liitis need omavahel. Nüüd peetakse teda lambipirni loojaks. Ta uuris kõiki maailma leiutisi, täiustas neid, sai hõõglambi ja patenteeris seadme, mida tänapäevani kutsutakse tema nime järgi – Edisoni pirn.