Design trends

Kuidas luua kodus meeldiv valgustus

interior MOD099PL 06G low

  Tänapäeva valgustimaailmas on lihtne pead kaotada. Sageli on seal isegi professionaalil raske orienteeruda. Lühtrid, valgusdioodid, prožektorid,  koht- ja siinivalgustid, seina- ja põrandalambid.

Enne kui seada sammud poodi või siseneda e-poodi, tuleb endale selgeks teha, milline valgusti just teie elustiiliga sobib ja mis otstarbeks seda vajate. Õdusa ja ühtlasi funktsionaalse ruumi loomiseks on kõige parem, kui selles oleks mitut tüüpi valgustust. Nii saab interjööris meeleoludega mängida.

Rippvalgusti, ripplamp Marmo MOD099PL-03G, Maytoni. Materjalid: klaas, metall. Värvus: kuldne. 3*E14, max 40W, komplekt ei sisalda pirni. Diameter– 30.5 cm; kõrgus: 73 - 93 cm 1

Põhivalgustus

  Põhivalgustuse ülesanne on tagada piisav valgus ja mugavus. Seda tüüpi valgustite hulka kuuluvad kohtvalgustid, mis paiknevad kas otse laes või spetsiaalsetes niššides. Paljudel seda tüüpi valgustitel on pöörlev mehhanism, mis aitab valgustada kõiki nurki.

 Lühter esindab samuti põhivalgustust, kuid tänapäeval on üsna haruldane, kui lae keskel olev lühter on ruumi ainus valgusallikas.

 Valgustipoe töötajad aitavad täpselt välja arvutada konkreetse ruumi piisava valgustatuse, et ei tekiks pimedaid nurki ega liiga eredat valgust.

 

Laevalgusti Bolla MOD133CL-04BS. Merevaik klaas. Pirni tüüp: 4*E27, max. 60W, komplekt ei sisalda pirni; Diameter  – 64cm; kõrgus:  32 cm. interjöör

Kohalik valgustus

  Konkreetsete alade valgustamiseks kasutatakse valgusteid, mida võib 

nimetada “töövalgustiteks”. Nendega valgustatakse tööala köögis, söögilauda, lugemise, näputöö või hobiga tegelemise kohta. Laua kohal rippuv lühter, sisseehitatud LED-valgustid tööpinna kohal on olulised detailid, seda nii valgustamiseks kui interjööri kujundamiseks.

Sellised valgustid annavad interjöörile särtsu, muudavad selle stiilseks ja viimistletuks. Nende põhifunktsioon on  valgustada, kuid neil on ka teine oluline roll – kaunistada.

Elegantsi võivad teie interjöörile lisada põranda-, seina- ja laualambid.

põranda lamp must

Aktsentvalgustus

  See tähendab ühte punkti suunatud valgust, mis köidab tähelepanu, tõstab ruumis midagi esile – näiteks maalide, skulptuuride, vaaside, seinaniššide,  trepijalami valgustus jpm. Mis kõige tähtsam – sellise valgustusega ei tohiks üle pakkuda, sest inimesel võib lõpututest valguskiirtest tekkida peapööritus ja tunne,  nagu viibiks tsirkuseetendusel.

Dekoratiivne valgustus

  Tegemist on varjatud valgustusega, kui LED-riba on paigutatud karpi. Selline hajutatud valgus loob mõnusa keskkonna ja aitab lõõgastuda. Sama tüüpi on ka nn valvevalgustus, mille lülitavad sisse liikumisandurid. Neid kasutatakse koridorides või tee valgustamiseks magamistoast vannituppa.

Rippvalgustid, laevalgustid, Bubbles kollektsioon. läbimõõt 18 cm. 1 pirn E27 60W. Roheline/matt must. interjöör 2

  Pole olemas õpikuid, mis aitaksid valida ainuõige ja just teile sobiva valgustuse. Võtke kuulda oma soove, hinnake vajadusi ja see aitab leida oma kodu jaoks täiusliku valgustuse.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga