Decoration

Laevalgustid – eelised ja puudused

Diablo 1166506 M 001

 Laevalgustid – eelised ja puudused

 

Ei ole mingi uudis, et lagi on peamine koht, kuhu kodudes ja kontorites valgustid paigutatakse. Hubase interjööri või mugava tööala loomiseks on väga olulised ka laua-, seina- ja põrandalambid ning kohtvalgustid, kuid ilma pea kohal oleva põhivalgustuseta on raske läbi saada. Laevalgustite eeliste ja puuduste kohta jagab oma mõtteid e-poe Lightconcept.ee ekspert. Laevalgustid võib jagada järgmisteks liikideks:

laevalgustid belid

Diablo 1548777 M 001

–  Rippuvad laevalgustid. Siia kuuluvad lühtrid ja mitmesugused rippvalgustid. Neid saab mitmel viisil kinnitada. Sellised valgustid kinnitatakse lae külge keti, vedru, jäiga kronsteini või nööriga. Valgusallikate arv sellistes valgustites võib olla ühest mitmekümneni, kuid madalate lagedega ruumidesse pole rippvalgustid enamasti parim valik.

rippvalgusti Valencia 100736 M

Valencia 100736 M

–  Lamedad laevalgustid. Nende hulka kuuluvad nn plafoonid, mille kuju ja välimus on viimastel aastatel oma mitmekesisusega hämmastanud. Sellised valgustid võivad olla valmistatud plastist, klaasist, kangast ja isegi puidust. See on suurepärane valik ruumidesse, kus on madalad, standardsed, keskmise kõrgusega laed. Valgusallikate arv lamevalgustites on tavaliselt 3-7.

–  Sisseehitatud laevalgustid. Suurepärane lahendus ripp- või pinglagede puhul. Sellised valgustid võivad olla statsionaarsed või pööratavad.

–  Laevalgustite siinisüsteemid. Kaasaegne mugav valgustite kinnitamise süsteem. Võimaldab kombineerida mitut tüüpi valgusteid ühele siinile.

TRIO GAMMA – R62864587 2

TRIO GAMMA – R62864587 2

–  Eraldi saab välja tuua valgusdioodribad (LED-ribad), mida on viimasel ajal sageli kasutatud ka laevalgustitena.

Laevalgustite eelised

–  Mitmekesine valik, mis võimaldab leida sobiva valgusti igasse ruumi.

–  Need ei võta palju ruumi, kuid see-eest suudavad valgustada suurt ruumi.

– Neid saab kasutada ruumi tsoneerimiseks.

lussole loft pendant light

Lussole Loft

 Laevalgustite puudused.

– Need tuleb paigaldada üksteisest teatud kaugusele, et vältida ülekuumenemist ja süttimist.

– Kõiki laevalgusteid ei saa paigaldada väljaõppeta inimene. Sageli on vaja spetsialisti abi ja koostada elektriskeem.

–  On valgustimudeleid, mille paigaldamiseks peab lakke augud tegema. Kui tulevikus tekib soov valgusti välja vahetada, peab tegelema laes olevate jälgede kõrvaldamisega.

Kokkuvõtteks tahame öelda, et ühe või teise lambi valik jääb alati ostja teha, kuid omalt poolt  soovitame remonti kavandades varakult läbi mõelda valgustite asukoha, et teada, kuhu juhtmed paigutada. Valgustipood Lightconcept.ee on omalt poolt valmis teile  nõu ja jõuga appi tulema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga