Design trends

2022. aasta valgusmaailma trendid

interior MOD302WL 01W low

Räägime veidi sellest, milliseid valgusteid tuleks tänavu valida.
Mitte ühtegi ala, olgu see siis eluruum, büroo, restoran või kunstistuudio, ei saa ette kujutada ilma kunstliku valgustuseta.
Õigesti valitud valguse abil saab ruumi visuaalselt suurendada, laed kõrgemaks muuta, alasid esile tõsta, töökohta valgustada ja pindade puudusi peita. Loomulikult ei vaja me valgust mitte ainult valgustamiseks, vaid ka ilu jaoks. Seetõttu ärgem unustagem seda nüüdisaegse interjööri esteetilist komponenti.
Valgustid kas eristuvad või, vastupidi, on osa üldisest valgustuslahendusest, tõmbavad tähelepanu või hoopis juhivad tähelepanu puudustelt kõrvale.

Elegantne rippvalgusti. Balance. Kõrgus 62 - 152 cm, läbimõõt 81 cm, 6 pirni X E14 (40W)  komplekt ei sisalda pirni; Materjal: Metall, Klaas; Värvid: kuldne

Elegantne rippvalgusti. Balance. Kõrgus 62 – 152 cm, läbimõõt 81 cm, 6 pirni X E14 (40W)  komplekt ei sisalda pirni; Materjal: Metall, Klaas; Värvid: kuldne

Mida peaksite arvesse võtma, kui otsustate oma kodus valgustust muuta? Ruumi suurus.
See on banaalne tõde, kuid fakt on, et mida suurem on ruum, seda rohkem on vaja erineva võimsusega valgusallikaid.
Ärge unustage ka interjööri stiili ja valige valgustid vastavalt sellele: lühtrid, seinavalgustid, põrandavalgustid.

Valgustite kuju

Viimane moesuund on geomeetriliste vormidega valgustid. Trendikad on pallid, spiraalid, kuubikud ja muud hulktahukad.
Endiselt on moes ka horisontaalselt asetatud valgusallikatega rippvalgustid. Seejuures saab neid saab hallata mitte ainult tavalise seinalülitiga, vaid ka kaugjuhtimispuldiga.

Rippvalgusti, lühter Atom Maxi horisontaalne suur. Must & suitsuklaas

Rippvalgusti, lühter Atom Maxi horisontaalne suur. Must & suitsuklaas

 

Teine jätkuv suundumus on üksikud rippvalgustid, millel on väljakutsuv või klassikaline disain. Enamasti asuvad need baarileti, söögilaua või voodi kohal. Neid saab kasutada ükshaaval või originaalsete komplektidena.
Endiselt võivad teatud piirkondade valgustamisel originaalseks lahenduseks olla põrandalambid.

Värvilahendus

Tänavu moes olevad valgustid üllatavad lisaks originaalsele kujule ka ebatavaliste värvidega. Näiteks värvilisest klaasist varjud. Nende interjööris esile toomiseks võite kasutada mõnda muud samasuguse originaalse värvusega elementi, näiteks vaasi või diivanipatju.
Mustad matid ja läikivad lambivarjud on aga endiselt asjakohased. Must on uus must. Need sobivad ideaalselt mis tahes värvigammas lofti stiilis, minimalistliku ja isegi klassikalise stiiliga ruumi.
Samuti on moes eri tekstuuride sobitamine. Ühendada võib kangast ja metalli, klaasi ja puitu.

Dekoratiivne valgustus

Tänapäeval ei üllata dekoratiivse valgustusega enam kedagi. Kuid aasta-aastalt puhkeb see uute värvidega õitsele.

Interjööri uuendamiseks ei ole vaja kapitaalremonti, mõnikord piisab lihtsalt valgustite uuendamisest. Valige ebatavalised, erilise kuju, suuruse ja värvusega valgustid.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga