Design trends, Inspiration

Valgustus ja nutikas kodu: valgustite kasutamine hääljuhtimisega

TR029 3 10W3K S B int

 Valgustus ja nutikas kodu: valgustite kasutamine hääljuhtimisega

Nutikad kodusüsteemid, nagu Amazon Alexa ja Google Home, on muutunud üha populaarsemaks, pakkudes mugavust ja tõhusust koduvalgustuse juhtimisel. Siin on mõned võimalused, kuidas integreerida ripplambid, laualambid, seinavalgustid ja muud lambid nende hääljuhtimissüsteemidega.

 

  1. Valgustite juhtimine häälkäsklustega

Hääljuhtimise abil saate ripplampe, laualampe ja seinavalgusteid sisse ja välja lülitada, reguleerida heledust ja isegi muuta valguse värvi. Näiteks öeldes lihtsalt „Alexa, lülita elutoa valgus sisse“, saate kohe muuta ruumi valgustust ilma füüsilist lülitit kasutamata.

Wooden meeting room interior

LightConcept

  1. Stseenide loomine

Nutikad kodusüsteemid võimaldavad luua stseene, mis ühendavad mitmeid seadmeid, sealhulgas ripplambid ja laualambid, ühe käsu alla. Näiteks saab õhtuse filmiõhtu jaoks seadistada tuled hämaraks, teleri sisse ja kardinad kinni ühe fraasiga: „Google, käivita filmiõhtu.“

 

  1. Ajastatud valgustus

Hääljuhtimissüsteemide abil saab seadistada ripplampide, laualampide ja seinavalgustite ajakava, mis lülitab valgustid sisse ja välja teatud kellaaegadel. See on eriti kasulik turvalisuse tagamiseks, kui olete välja läinud: saate jätta mulje, et keegi on kodus.

Kohtvalgusti Suvisvalgusti Maytoni DL050 01W LightConcept interioor

  1. Liikumisandurid ja hääljuhtimine

Valgustuse integreerimine liikumisanduritega võimaldab ripplampidel, laualampidel ja seinavalgustitel automaatselt süttida, kui sisenete ruumi. Samuti saab hääljuhtimise abil neid andureid aktiveerida või deaktiveerida vastavalt vajadusele.

 

  1. Erinevatele tegevustele kohandatud valgustus

Valgustuse hääljuhtimisega saate luua spetsiaalseid valgustuse seadistusi erinevateks tegevusteks nagu lugemine, töötamine või lõõgastumine. Näiteks „Alexa, seadista lugemisvalgus“ muudab ripplampide ja laualampide valguse intensiivsemaks ja lugemiseks sobivamaks.

View of modern scandinavian style interior with sofa. Home stagi

LightConcept

Kokkuvõte

Valgustite, sealhulgas ripplampide, laualampide ja seinavalgustite integreerimine nutikate kodusüsteemidega nagu Amazon Alexa ja Google Home pakub suuremat mugavust ja tõhusust. Hääljuhtimine, soovitud stseenide loomine, ajastatud valgustus, liikumisandurid ja kohandatud valgustus on vaid mõned võimalused, kuidas muuta oma kodu targemaks ja mugavamaks. Nende süsteemide kasutuselevõtt võib oluliselt parandada elukvaliteeti ja pakkuda uusi mugavusi igapäevaelus.

 

 

Loe ka:  10 kaasaegset sisevalgustustrendi, mis sobivad täiuslikult teie kodu kaasaegse ilmega – 1. osa

Loe ka:  10 kaasaegset sisevalgustustrendi, mis sobivad täiuslikult teie kodu kaasaegse ilmega – 2. osa

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga