Design trends, Inspiration

Aeda valgustite valimine: Loo 2023. aasta suveks hubane õhkkond.

204160142 A 1

Aeda valgustite valimine: Loo 2023. aasta suveks hubane õhkkond.

Suvi on ideaalne aeg hetki õues veeta, olgu see siis lõõgastumiseks, aiapidamiseks või sõprade ja perega koosolemiseks. Aeda õige valgustuse valimine muudab teie õueala säravaks ja hubaseks ning võimaldada teil nautida soojasid suveõhtuid kauem. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub 2023. aasta suvel aia valgustamisel kaaluda.

 

Määrake eesmärk:

Enne valgustite valimist mõelge välja, millist eesmärki soovite aia valgustamisega saavutada. Kas soovite luua meeleoluvalgust istumisala ümber või valgustada ohutuse tagamiseks rajad ja teed? Või ehk soovite esile tõsta ilusaid aianurki ja maastikuelemente? Selge eesmärgi seadmine aitab teil valida õiged valgustusvõtted.

204160131 A 1

Trio-Lighting 204160131 – LightConcept

Rõhutage olulisi elemente:

Aias on sageli erinevaid huvitavaid elemente, nagu ilutaimed, purskkaevud, skulptuurid või veekogud. Valgustite abil saate need elemendid esile tuua ja luua fookuspunkte. Et luua atraktiivseid ja pilkupüüdvaid vaateid, valige suunatavad valgustid või maapealsed valgustid, mis suunavad valguse otse nende elementide poole.

Loe ka:  Põrandalambid EUROLUCE 2023 näitusel

Ohutus ja turvalisus:

Aia valgustamisel ärge unustage ka ohutust ja turvalisust. Valgustage teed, trepid ja sissepääsud, et vältida õnnetusi ja tagada inimeste turvaliselt pimedas liikumine. Kaaluge maapinnale paigaldatavaid valgusteid või käsipuudele paigaldatud valgusteid. Sellised valgustid mitte ainult ei taga turvalisust, vaid lisavad ka visuaalset isepära.

220060242 A

Trio-Lighting 220060242 -LightConcept

Valguse kihid:

Sarnaselt sisustuses kasutatavate valgustitega on ka aias oluline luua mitu valgustusastet. Üldvalgustusele lisage meeleoluvalgustus, kasutades näiteks seinavalgusteid, laternaid või küünlaid. Valige valgusteid, mis on erinevate kõrguste ja paigutusega, et luua dünaamiline ja mitmekülgne valguskeskkond.

 

Energiasäästlikud valikud:

2023. aastal on energiasäästlikud valikud aias valgustuse osas väga levinud. Valige LED-valgustid, mis tarbivad vähem energiat kui traditsioonilised halogeen- ja hõõglambid. LED-valgustid kestavad kauem, mis vähendab igapäevakulusid ja on ka keskkonnasõbralikum valik.

222260242 A 1, 222260142 A

Trio-Lighting 222260242 – LightConcept

Veekindlus:

Kuna aed on avatud keskkond, on oluline valida veekindlad valgustid. Veekindlate valgustite valimine tagab, et need taluvad erinevaid ilmastikutingimusi, sealhulgas vihma ja niiskust. Veenduge, et valitud valgustid on spetsiaalselt välitingimustes kasutamiseks ette nähtud ning vastavad vajalikele ohutusstandarditele.

 

Valgustuse juhtimine:

Mõelge ka valgustuse juhtimissüsteemile, mis võimaldaks teil mugavalt aia valgustust kontrollida. Nutikad valgustuslahendused võimaldavad teil reguleerida valgustuse heledust, tooni ja ajastust nutiseadme kaudu. See annab teile täieliku kontrolli ja võimaluse valgustust vastavalt vajadustele ja meeleolule kohandada.

222260242 A

Trio-Lighting 222260242 – LightConcept

Dekoratiivsed valikud:

Lisaks funktsionaalsusele võite kaaluda ka dekoratiivseid valgustusvõimalusi, mis lisaks aiale erilist võlu. Näiteks võite kasutada ribavalgustust, dekoratiivseid laternaid või aialampe, et luua romantiline ja hubane õhkkond. Need valgustid annavad aiale isikupära ja õdusa atmosfääri.

Loe ka: Valgustid Tallinnas

Lõpetuseks

– selle aasta suvel keskenduge aeda valgustuse valimisel selle eesmärkidele, ohutusele ja energiatõhususele. Valige valgustid, mis rõhutavad aia olulisi elemente ja loovad meeldiva keskkonna. Nutikad valgustuslahendused annavad teile täieliku kontrolli valgustuse üle. Nautige suveõhtuid oma hubases ja hästi valgustatud aias!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga