Design trends, Inspiration

Kuidas valgusteid õigesti riputada

Ripplamp 1 pirn Merevaik Lussole LSP 9631 LightConcept 11

Kuidas valgusteid õigesti riputada

Valgustite õige riputamine on oluliseks osaks interjööri kujundamisest ning see võib muuta ruumi atmosfääri ja tuua esile selle parimad omadused. Selles artiklis käsitleme olulisi punkte, mis aitavad teil valgusteid õigesti paigutada erinevatesse ruumidesse, alustades valgusti suurusest ja kõrgusest.

Loe ka:  Viimased trendid laelampide valdkonnas

Rääkides valgusti suurusest, on oluline valida selle õige mõõt, et see sobituks ruumi proportsioonidega. Üldiselt võib öelda, et ruumi pikkus ja laius võiksid olla valgusti diameetrist umbes 6,5 korda suuremad. Näiteks, kui ruumi laius on 4 meetrit, võiks valgusti diameeter olla umbes 60 cm. Samas võib erandiks olla söögilaua kohal rippuv lühter, mille puhul võiks valgusti diameeter olla umbes 30-50 cm lauast endast väiksem.

4716 AGB CE int3

Kõrgus on teine oluline aspekt, mis valgustite paigutust mõjutab. Üldiselt soovitatakse valgusti riputada selliselt, et selle alumine äär asuks umbes 180 cm kõrgusel põrandast. Kuid erinevate ruumide puhul võivad kõrgusesoovitused ka varieeruda. Köögis ja esikus võiks valgusti olla kõrgemal, et vältida kokkupõrget peadega ja võimaldada parem valgustus. Söögilaua kohal rippuv lühter võiks olla aga veidi madalamal, et luua hubasem ja intiimsem atmosfäär.

Loe ka:  Lühter kodus

Valgustite paigutamisel kööki ja esikusse on oluline tagada piisav valgustus tööpindadele ning ka ruumile üldiselt. Köögis võib kasutada üldvalgustuseks lae- või seinavalgusteid ning tööpinna valgustamiseks sobivad hästi valgustid, mis on paigaldatud otse tööpinna kohale. Esikus võiks kasutada laevalgusteid, et tagada piisav valgus ruumi sisenemisel ja riiete ning jalanõude mugavaks valimiseks.

Laelamp Paco 5pirni 15185 5D Globo LightConcept 6

Lühtri paigutamisel söögilaua kohale on oluline, et see oleks visuaalselt laua suurusega tasakaalus. Optimaalne kõrgus on umbes 75-90 cm laua pinnast, et vältida silmade pimestamist ning tagada valgusvihu ühtlane jaotus. Elutoas võiks lühtri paigutada keset ruumi, kui selle kõrgus ja suurus sobituvad ümbritseva mööbliga.

Loe ka:  Riputame valgustid õigesti: 5 soovitust  

Vannitoas on oluline valida valgustid, mis tagavad piisava valgustuse peegli ümbruses, et luua mugav keskkond meigi tegemiseks ja raseerimiseks. Ideaalis võiksid valgustid asetseda peegli mõlemal küljel, et vältida varjude tekkimist näo piirkonnas. Lisaks on oluline valida valgustid, mis on kaitstud niiskuse ja vee pritsmete eest vastavalt vannitubade ohutusnõuetele.

mina 15326 4d g26430 2

Magamistoas on soovitatav luua mitmetasandiline valgustus, mis võimaldab erinevate meeleolude loomist. Voodi kohal võib kasutada lugemislampi, öölampe või seinavalgusteid, et luua enne magamaminekut hubane õhkkond. Lastetoas võib valida mängulise ja loomingulise valgustuse, mis vastab lapse maitsele ja tagab piisava valgustuse mängimiseks ja õppimiseks.

Loe ka:  Suurus loeb

Kokkuvõtvalt on valgustite õige riputamisviis oluline interjöörielement, mis mõjutab ruumi üldist atmosfääri. Järgides ülaltoodud soovitusi erinevates ruumides valgusti suuruse, kõrguse ja paigutamise kohta, saate luua funktsionaalse ja stiilse valgustuse, mis täiendab teie kodu disaini.

B4F3424F 1154 4CA3 BFA0 D8295BCD695B

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga