Design trends, Inspiration

Valgustite valimine madala lagedega korteris: Kuidas tuua koju ruumilisust ja stiili

ida 57034d g27451 2

Valgustite valimine madala lagedega korteris: Kuidas tuua koju ruumilisust ja stiili

Madalate lagedega korterid võivad esmapilgul tunduda ruumiliselt piiratud, kuid õige valgustuse valimine võib aidata teil sinna avarust, mugavust ja stiili. Valgustus on oluline osa igast sisekujundusest ning see mängib suurt rolli ka madala lagedega korterite puhul. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub valgustite valimisel kaaluda.

 

  1. Mõõtmed ja proportsioonid:

Madalate lagedega korteris on oluline valida valgustid, mis on ruumi suurusega proportsionaalsed. Suured rippvalgustid võivad madalat laejoont veelgi madalamaks muuta, seega tasub eelistada pigem kompaktsemaid võimalusi. Plafoonvalgustid või valgustusribad on suurepärased alternatiivid, kuna need ei võta palju ruumi.

tabano 48272 46 g25288 2

Tabano 48272 46  – LightConcept 

  1. Suunatav valgus:

Suunatava valgusega valgustid võimaldavad teil suunata valgust sinna, kus seda kõige rohkem vajate. See aitab luua ruumis erinevaid valgustuse tsoone ja rõhutada teatud ala, näiteks söögilauda või lugemisnurka. Suunatav valgustus võib muuta ruumi ka dünaamilisemaks ja huvitavamaks.

 

  1. Valguse peegeldamine:

Madalate lagedega korterites võib valguse peegeldamise suureks abiks olla. Peegeldus aitab valgust üle kogu ruumi hajutada ning loob illusiooni suuremast laepinnast. Saate kasutada peegleid, metallpindu või valgustitega integreeritud peegeldavaid pindu, et valguse ruumis levimist maksimeerida.

Modern,Living,Room

Modern Living,Room – LightConcept

 

  1. Valgustuse kihid:

Madalate lagedega korteris on oluline luua mitu valgustuskihti, et saavutada optimaalne valgustuse tasakaal. Saate üldvalgustust, töövalgustust ja meeleoluvalgustust erinevate valgustite abil kombineerida. Näiteks saate paigutada lakke kohtvalgustid üldvalguse loomiseks ning lisada laualampide või seinavalgustitega täiendavat meeleoluvalgustust.

 

Loe ka:  Kuidas kasutada lampe oma kodu kujundamisel

 

  1. Värvisoojus:

Madalate lagedega korteris võib soe värvitemperatuur (2700-3000K) luua hubase ja meeldiva atmosfääri. Valgustite valimisel pöörake tähelepanu värvitemperatuurile, et see sobiks teie sisekujunduse stiiliga ja aitaks luua soovitud atmosfääri. Vältige liiga külmade valgusallikate valimist, mis võivad tekitada ebameeldiva ja kõleda tunde.

How it shines C024CL L12B4K low

 

  1. Nutikas valgustus:

Tehnoloogia arenguga on tekkinud võimalus kasutada nutikaid valgustuslahendusi, mis võimaldavad teil kontrollida valgustust oma telefonist või muust nutiseadmest. Nutikad valgustuslahendused võivad pakkuda mitmesuguseid funktsioone, nagu valgusintensiivsuse reguleerimine, tooni muutmine ja ajastatud valgustus, mis kõik aitavad teil luua soovitud atmosfääri ja saavutada suurem energiasäästlikkus.

 

Loe ka:  Magnetiga siinivalgustid

 

  1. Valgustite paigutus:

Õige valgustite paigutus on madalate lagedega korteris väga oluline. Kui teil on kõrgemate lagedega alad, võite kaaluda rippvalgustite paigaldamist, et juhtida pilk ülespoole ja luua visuaalset kõrgust. Samuti saate kasutada valgustite paigutust, et juhtida tähelepanu teatud ruumi osadele ja luua ruumis visuaalset dünaamikat.

Kohtvalgusti Suvisvalgusti Maytoni DL027 2 01B LightConcept interioor

Maytoni DL027 2 01B – LightConcept 

 

  1. Valgustusaktsendid:

Lisaks üldvalgustusele ja funktsionaalsele valgustusele on olulised ka valgustusaktsendid. Nendeks võivad olla seinavalgustid, põrandalambid või laualambid, mis lisavad ruumile iseloomu ja loovad meeldiva meeleolu. Valige valgustusaktsendid, mis sobivad teie sisekujunduse stiiliga ja aitavad ruumi kõige atraktiivsemaid elemente esile tuua.

 

Loe ka:  Laevalgustid – eelised ja puudused

 

Lõpetuseks – madalate lagedega korterile valgustite valimisel on oluline leida tasakaal funktsionaalsuse, stiili ja ruumi optimeerimise vahel. Kaaluge erinevaid valgustusvõimalusi ning kombineerige neid vastavalt oma eelistustele ja ruumi eripäradele. Õige valgustus aitab muuta madalate lagedega korteri avaramaks, stiilsemaks ning loob meeldiva ja mugava atmosfääri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga