Design trends, Inspiration

Lühter kodus

Luhter Balance interior MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept 03

Lühter kodus

Lühtri valimine võib osutuda tõeliseks peavaluks, kui soovid valida õiget valgustit konkreetsesse tuppa. Igal toal on erinevad nõuded valgustusele ja seetõttu on oluline teada, kuidas lühtrit valida. Selles artiklis räägime elutoa, magamistoa, lastetoa ja köögi lühtrite vahelistest erinevustest.

 

Elutoa lühtrid

Elutuba on justkui kodu keskpunktiks, seal veedetakse aega koos perega ning võõrustatakse külalisi. Elutoa valgustus peaks olema õdus ja soe ning looma hubase atmosfääri. Kuna elutuba on sageli kodu suurim tuba, siis peaksid ka lühtrid olema piisavalt suured, et kogu ruumi valgustada. Elutoa lühtrite valimisel on oluline arvestada ka ülejäänud interjööriga, et luua harmooniline tervik.

Loe ka: Lühtrid

Magamistoa lühtrid

Magamistoa lühtrid peavad looma rahuliku ja mugava atmosfääri, mis aitaks lõõgastuda ja paremini magada. Magamistoa lühtrid peaksid olema pehmema valgusega, et valgus ei segaks uinumist. Samuti on oluline, et lühtri disain sobiks kokku magamistoa üldise stiili ja värvilahendustega.

 

Lastetoa lühtrid

Lastetoa lühtrid peavad olema turvalised, vastupidavad ja lastele sobiva disainiga. Lapsed armastavad värvilisi ja huvitava kujuga valgusteid, seega on lastetoa lühtrite valimisse oluline kaasata ka lapsed. Samuti peaksid lastetoa lühtrid piisavalt hästi valgustama, et lapsel oleks mugav lugeda ja mängida.

Loe ka: Maytoni: viige oma kodu sisekujundus uuele tasemele

Köögi lühtrid

Köögi puhul on väga oluline hea töövalgus, sest toiduvalmistamine nõuab tähelepanu ja täpsust. Köögi lühtrite valimisel on oluline arvestada ka valgusti asukohaga, sest köögis võib olla mitmeid erinevaid piirkondi, mis vajavad erinevat tüüpi valgustust. Köögi lühtrid peaksid olema praktilised, vastupidavad ja kergesti puhastatavad.

 

Luhter Balance Maytoni MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept

Luhter Balance Maytoni MOD317PL 06G Kuld 6 pirni LightConcept

Kokkuvõtvalt võib öelda, et erinevatel tubadel on lühtritele ka erinevad nõuded. Elutoa lühtrid peaksid olema suured ja hubased, magamistoa lühtrid pigem rahustavad ja peaksid sobituma magamistoa stiiliga, lastetoa lühtrid peavad olema lapsele meeldivad ja turvalised, ning köögi lühtrid peaksid tagama hea valgustuse.

Lisaks üldisele stiilile, tuleb lühtrite valikul arvestada ka valgustugevusega. Elutoas võib lühter olla pigem aksessuaariks, mis seeläbi annab ruumile õdusa ja meeldiva õhkkonna. Seega võib elutoa lühter olla madalama valgustugevusega. Samas on magamistoas oluline ka tugev valgus, et saaks lugeda ning riietuda. Seega peaks magamistoa lühter olema piisavalt hele ja võimaldama valgustust erinevatesse nurkadesse. Lastetoa lühter peaks aga olema piisavalt hele, et tagada lastele turvaline ja meeldiv keskkond õppimiseks ja mängimiseks. Köögi lühtril peaks samuti olema piisavalt hea valgustugevus, et tagada head valgustingimused toidu valmistamiseks ja söömiseks.

Loe ka: Parem laualamp

Kokkuvõttes tuleb lühtrite valikul arvestada nii ruumi funktsiooni, stiili kui ka valgustugevusega. Õige lühtri valik võib muuta ruumi tervikuna funktsionaalsemaks ja hubasemaks. Kui otsite koju lühtrit, siis külastage meie veebipoodi ja leiame koos just Teile sobiva lühtri!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga