Design trends, Inspiration

Lühter versus ripplamp: milline valgustuslahendus sobib millisesse ruumi?

MOD221 PL 08 N 2

Lühter versus ripplamp: milline valgustuslahendus sobib millisesse ruumi?

Valgustusel on oluline osa meie kodudes ja avalikes ruumides, andes neile iseloomu ning loomuliku sära. Kuid õige valgustuslahenduse valimisel tekib sageli küsimus: mis on parem – kas lühter või ripplamp? Vaatame lähemalt, mis on sobiv erinevates ruumides ja olukordades.

 

Madalate lagedega ruumid

Madalate lagedega ruumidesse on oluline leida valgusti, mis ei domineeri liigselt, kuid pakub piisavalt valgust. Ripplamp sobib siia suurepäraselt, sest võib pakkuda elegantsi ja olla samal ajal ruumi proportsioonidega sobiv. Lihtsam disain aitab luua avaramat muljet, vältides liigset ruumi visuaalset kokkusurumist.

pendant lamp 302400631 A

Trio-lighting 302400631 – LightConcept

Kõrgete lagedega ruumid

Kõrgete lagedega ruumid pakuvad rohkem valgustite sobitamise võimalusi. Kroonlühter on siinkohal tihti suurepärane valik, sest lisab ruumile grandioossust ja võib muutuda pilkupüüdvaks fookuspunktiks. Kõrgel asuv lühter täidab ruumi ühtlaselt valgusega ning aitab tasakaalustada kõrgust, tekitades samal ajal elegantse stiilse tunde.

Loe ka:  Kuidas luua pühademeeleolu koduse valgustusega?

Valgustus avalikes kohtades

Avalikes kohtades, nagu restoranid, hotellid ja kaubanduskeskused, on valgustusel mitmekülgne roll. Siin tuleb arvestada nii funktsionaalsuse kui ka disainiga. Ripplambid või nüüdisaegsed kroonlühtrid võivad olla suurepärane valik, sest need loovad atmosfääri, mis vastab konkreetse koha vajadustele – olgu selleks siis romantiline õhtusöök restoranis või modernne kaubanduskeskuse koridor.

LED Luhter Maytoni MOD016PL L75MG3K LightConcept Interioor

LED Luhter Maytoni MOD016PL L75MG3K LightConcept Interioor

Valgustus magamistuppa, lastetuppa ja elutuppa

Magamistoa, lastetoa ja elutoa valgustus peab olema mitmekülgne vastavalt nende funktsionaalsusele ja mugavusele. Magamistuba vajab rahustavat valgustust, seega pehmemad ja soojemad valgustid, nagu ripplambid või seinavalgustid, võivad luua õdusa õhkkonna. Lastetoas võib sobitada erksamaid värve ja kujundusi, valides säravamad ripplambid või kergemad kroonlühtrid. Elutoas võib osutuda efektiivseks valgustada erinevaid alasid erinevate valgustitega – ripplambid fookuspunktides, kroonlühtrid ühtlase valgustuse jaoks.

Loe ka:  Suurte ruumide valgustamine

Moesuunad valgustuses

Viimastel aastatel on valgustusmoed muutunud mitmekesisemaks ja julgemaks. Populaarne on minimalistlik ja nüüdisaegne disain, eriti selle võimaluse tõttu sobituda erinevate interjööridega. Samuti on trendikas kasutada valgustite valmistamisel looduslikke materjale, nagu puit või klaas. Värvidel ja tekstuuridel on samuti oluline roll, sest loovad ruumis isikupära.

Luhter LED Amulet Maytoni interior MOD555PL L26CH5K LightConcept 1

Luhter LED Amulet Maytoni interior MOD555PL L26CH5K LightConcept 

Kokkuvõttes on nii lühtril kui ka ripplambil ainulaadseid eeliseid ja need sobivad erinevatesse ruumidesse vastavalt vajadustele ja stiilieelistustele. Oluline on arvestada ruumi funktsiooni, suurusega ja üldise interjööriga, valides just sellele sobiva valgustuslahenduse.

 

Kui soovid leida laia valikut erinevaid lühtreid ja ripplampe oma kodu või äri jaoks, külasta meie valgustite e-poodi ning avasta meie kvaliteetsed valikud, mis toovad esile sinu ruumi parimad omadused!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga