Design trends, Inspiration

Mida te teate Japandi stiilist?

japandi

Mida te teate Japandi stiilist?

Kas olete kunagi kuulnud sõna „Japandi“? See võib esmapilgul tunduda eksootiline ja salapärane, kuid tegelikkuses on üks kõige funktsionaalsemaid ja esteetilisemaid disainisuundi, mis ühendab endas Jaapani ja Skandinaavia stiili parimad omadused. Nimetus “Japandi” tulenebki sõnadest Japanese (Jaapani) ja Scandinavian (Skandinaavia) ning see stiil pakub huvitavat ja harmoonilist segu mõlema piirkonna disainifilosoofiast.

MOD613CL 03W 03

Maytoni MOD613CL 03W – LightConcept

Ideaalne stiil väikestesse ruumidesse ja külma kliimaga aladele

Japandi stiil sobib eriti hästi väikestesse ruumidesse ning pimedate ja külmade sügiste ja talvedega piirkondadesse. See disainilahendus tugineb loomulikule valgusele, ruumi optimeerimisele ja minimalistlikule lähenemisele, olles ideaalne valik neile, kes soovivad oma kodu või kontorit visuaalselt avaramaks ja soojemaks muuta.

Lambid Japandi stiilis interjööris

Lambid mängivad Japandi stiilis keskset rolli, tuues esile ruumi funktsionaalsuse ja esteetika. Erinevate valgusallikate kasutamine – ripplambid, sisseehitatud valgustid, seinavalgustid ja põrandalambid – aitab luua mitmekesise ja kutsuva atmosfääri. Valgustite valikul on oluline pöörata tähelepanu nii nende funktsionaalsusele kui ka sellele, kuidas nad sobivad kokku ülejäänud interjööriga, rõhutades Japandi stiili puhast joont ja looduslähedust.

clay 41767q g27750 2

Globo Clay 41767q – LightConcept

Värvipalett ja materjalid

Japandi stiilis domineerivad rahulikud ja maalähedased toonid nagu beež, hall, valge ja pastelsed varjundid, mis aitavad luua rahustava ning tasakaalustatud keskkonna. Eelistatakse naturaalseid materjale nagu puit, kivi, keraamika ja tekstiilid, mis toovad interjööri soojust ja ehedust.

Valgustid Japandi stiilis ruumides ei ole lihtsalt tarbeesemed, vaid olulised disainielemendid, mis aitavad rõhutada ruumi minimalistlikku ilu ja luua soovitud  õhustiku. Olgu selleks siis pehme kaudne valgus, mis peegeldub looduslikest materjalidest valmistatud pinnalt/pindadelt, või hoolikalt valitud ripplamp, mis toimib ruumi visuaalse ankruna – iga valgusallikas on oluline.

P361PL 01G 02

Maytoni P361PL  – LightConcept

Kokkuvõtteks

Japandi stiil on suurepärane valik neile, kes otsivad minimalistlikku, kuid sooja ja kutsuvat disainilahendust. See ühendab endas Jaapani ja Skandinaavia disaini parimad omadused, luues ruumid, mis on nii funktsionaalsed kui ka esteetiliselt nauditavad. Lambid mängivad selles stiilis keskset rolli, aidates luua mitmekülgset valgustust, mis rõhutab materjalide loomulikku ilu ja loob soovitud meeleolu. Meie lampide valik pakub laia valikut Japandi stiilis valgusteid, mis sobivad igasse ruumi, olles nii praktilised kui ka kaunid disainielemendid.

Kui soovite oma kodu või kontorit uuendada, kaaluge Japandi stiili omaksvõtmist ja avastage, kuidas õigesti valitud valgustid võivad muuta teie ruumi õdusamaks ja isikupärasemaks.

Loe ka:  Laevalgusti mõju magamistoa atmosfäärile

Loe ka:  Modernne valgustus annab traditsioonilistele kodudele uue hingamise

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga