Decoration, Inspiration

Õige põrandalamp

DaVinci 3056155 M

Õige põrandalamp

Võiks arvata, et mis küll võiks olla lihtsam – võtta mõõdulint, teha mõõtmine, otsustada oma lemmikvärv, valida paigalduskoht ja osta põrandalamp. Kuid praktikas ei pruugi kõik nii ilmselgelt lihtne olla.

Valgustus mängib olulist rolli selles, kui hubane ja külalislahke meie kodu pärast pimeduse saabumist tundub. Meenutagem koopainimest tema põleva koldega – väljaspool koopaseinu valitsevad oht ja külm ning tuli on soe ja turvaline, aga see tume kogu nurgas on vaid kivi, mitte näljane karu.

Tänapäeval ei pea enamik linnainimesi enam karu pelgama, kuid mugava valgustuse olulisus ei ole vähenenud.

Oluline on harmoonia – nii liigne valgus kui ka valguse puudumine on ühtviisi tüütu ja väsitav. Samas tekitavad mitmed valgusallikad, mis loovad ruumi pindadelt peegeldusi, suurema ruumi tunde, suurendavad visuaalselt isegi väikseid ruume. Ja vastupidi – üks valgusallikas vähendab ruumi visuaalselt. Sellest lähtuvalt soovitavad kodu interjööri kujundamisega tegelevad disainerid tekitada valgustus mitmest ja osaliselt ülekattuvast kihist. Ja siinkohal teeme juttu aktsent-, põhi- ja töövalgustusest.

Mis need kolm siis on? Aktsent-, põhi- ja töövalgustus? Loome kujutluspildi muusikute triost. Aktsentvalgustuseks on soolokitarrist, kes mängib oma partiid kuskil nurgas, kõige tähelepanuväärsema mööblieseme või kunstiteose kõrval. Põhivalgustuseks on bassimängija, kes paneb paika rütmi ja ei tõmba tähelepanu eredate partiidega. Ja töövalgustuseks on solist. See tõstab esile konkreetse pinna, eelistatavalt ereda valgusega, ilma virvenduse või varjuta. Kõik need kolm koos loovad harmoonilise ja mugava valguse ansambli.

Loe ka: Laevalgustid elutoas – 15 nõuannet. 1. osa.

Kui jätkata trio analoogiaga, siis põrandalamp ise võib olla just see muusikute kollektiiv. Inimorkester, mäletate veel? Kui põrandalampi täiendada lugemisvalgustiga ja dimmeriga valgustugevuse reguleerimiseks, siis mõnel neist põrandalampidest saab kombineerida aktsent-, põhi- ja töövalgustust. Kuid kõige sagedamini toimib põrandalamp siiski duetina – ühendab kahte kolmest funktsioonist.

Enne poodi minekut või internetist põrandalambi otsimist soovitame vastata järgmistele küsimustele:

Kas teil on suur tuba ja kõrged laed?

interior Z002FL 01B 2 low

interior Z002FL 01B – lightconcept

Kui ruumi pole palju, siis on mõistlik valida põrandalamp tugijalal, kinnitusega kallutusvarrel või pöörataval kronsteinil. Suuremate ruumide puhul on mõistlik valida suurte kuplitega või kolmjalg-alustega lambid. Pikal kaarel ja kinnitusega moodne põrandalamp tuleks jätta ainult tõeliselt kõrgete lagedega ruumidesse.

 

 

 

 

 

Kas kavatsete lugeda või töötada põrandalambi all või on see mõeldud pigem esmase valgustusfunktsiooni tagamiseks?

interior Z177 FL 01 BR 1 low

interior Z177 FL 01 BR  – lightconcept

Kaarele või kallutusvardale kinnitatavad põrandalambid sobivad kõige paremini põhivalgustuseks ilma helkideta ülaltpoolt. On veelgi parem, kui need on varustatud pööratavate kronsteinidega ja/või reguleeritavate kuplitega, et suunata valgus täpselt sinna, kuhu vaja. Kuplitega põrandalambid, mida me nimetame konsoollampideks (tuntud ka kui “traditsioonilised” või “varjutavad” lambid), hajutavad valgust, luues mõnusa ümbritseva kuma kupli ümber ja kohal, kuid lugemiseks need ei sobi. Tugijalaga lamp ei anna valgust tervele toale, kuid nurka asetades annab see lisavalgust, mis suurendab igasuguse muu valgusti toimivust. Mõelge oma peamistele harjumustele ööpäeva pimedal ajal. Kui te koote või loete sageli, on kõige parem kasutada valgust ülalt või üle õla. Ja kui olete telesaadete või -sarjade fänn, siis vajate lampi, mis kiirgab pehmemat hajutatud valgust ilma helkideta, mis ei sega teleri vaatamist.

 

 

 

Kas soovite, et lamp tuleks taustal esile või sulanduks toa ülejäänud osaga?

Kujutage ette, kuidas põrandalamp näeb välja olemasoleva mööbli, seinavärvide ja muude sisekujunduselementide seas. Põrandalambid sirgel või hargneval tugijalal sulanduvad üldjuhul väikeste ruumidega. Kõrged kumerad kaarjad lambid või kuplitega konsoollambid äratavad tähelepanu. Kui otsite efektset eset, pidage meeles, et maksate sageli rohkem selle eest, mis eristub mõõtmete või stiili poolest massist.

Loe ka: Laevalgustid elutoas – 15 nõuannet. 2. osa.

Kas teil on kavas lampi teisaldada?

738885 Atom floor lamp smoke LIFESTYLE

738885 Atom floor lamp smoke LIFESTYLE – lightconcept

Enamik põrandalampe on piisavalt kerged, et neid ühe käega tõsta ja mujale liigutada. Kuid kaarjad ja kinnitusega lambid ja mõned suuremad “kolmejalgsed” mudelid võivad olla rasked ja kogukad. Enne ostmist kontrollige kindlasti alust ja kogukaalu, et te ei satuks oma koju esemega, mida on kavas teisaldada, kuid mis tegelikkuses on kohalt liigutamiseks liiga raske.

 

 

 

 

 

 

 

Põrandavalgustid meie kodulehel

 

 

2 thoughts on “Õige põrandalamp

  1. Rasmus ütleb:

    При эксплуатации очень не удобно напольное включение торшера. Обычно торшер, он же напольный светильник, стоит в углу комнаты и подход к включателю торшера затруднен. Поэтому надо смотреть где включение торшера перед покупкой, чтобы он потом не стоят не включенным все время или вы не копались в темном, пыльном углу пытаясь найти эту кнопку..

    1. admin ütleb:

      Здравствуйте, спасибо за отзыв на статью и полезный комментарий. Да, у торшеров очень часто встречается напольный выключатель. И, Вы абсолютно правы, расположение торшера и его выключателя надо планировать на этапе разработки дизайна помещения, включая расположение световых элементов, мебели и точек подачи электрического питания. Но, в нашем магазине, можно также подобрать торшер с выключателем на самом торшере, как например у модели Franklin производства TRIO Lighting, Германия Trio-4142 В настоящее время некоторые производители предлагают напольные лампы с пультом дистанционного управления, что также решает проблему, которую Вы описали. Больше моделей напольных светильников Вы найдете в разделе Напольные

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga