Decoration, Inspiration

2022. aasta sügise parimad disaininäitused. Maison&Objet.

Maison 2022

2022. aasta sügise parimad disaininäitused – 2

Igal sügisel leiab aset arvukalt disaininäitusi, mis edastavad sisustusmoe uusi trende. Nuud Maison&Objet Pariisis

Maison&Objet Pariisis. 2023. aasta trendid.

Uus vanast

Sellel näitusel pöörati suurt tähelepanu ka ümbertöödeldud jäätmetest uue loomisele. Oluline on muuta hoiakuid tarbimise ja uuskasutuse suhtes. Uute sisustusesemete loomiseks kasutatakse mõnikord lausa väga ootamatuid esemeid – vanu sulgpalle, kosmeetikapakendeid, ookeanist pärit plastprügi.

Volans MO

Materjalid ja tekstuurid

Mööbli ja sisustusesemete valmistamisel on täheldatav ilmselge suundumus uute materjalide või vanade materjalide kasutamiseks, kuid uue tekstuuriga. Nii on saanud väga populaarseks kahar villane kattematerjal! Igaüks tahab ju endale kaharat tumbat või valgustit või tooli.

opjet MO

Samuti on populaarseks mööbli kattematerjaliks saamas meile 1970ndate pehmetest teksadest tuttav mitmevärviline velvet. Uus nimetus mööblimaterjalide hulgas on travertiin. Tegemist on loodusliku materjaliga, mis on poorne mägikivim ja ei vaja pärast töötlemist erilist hoolt.

Velvet MO

Samuti on moes tagasi mitmesugused punutud tooted. Rotang, nöör, kanep, vesihüatsint – kõik need materjalid leiavad kasutust. Nendest toodetakse mööblit, valgusteid, eesriideid.

Värvid ja mustrid

Taas on moodi läinud ruudud ja triibud. Seda mustrit võib leida mööbli kattel, valgustitel, vaipadel ja kardinatel. Samuti on taas populaarseks saamas geomeetriline aplikatsioon, mis meenutab happelisi 1970ndaid.

Samuti tasub tähelepanu pöörata ka kõikidele roheliste toonidele, eriti poolvääriskivide – nefriit, seladon – värvidele. Neid toone kasutatakse lauanõudes, valgustite kaunistamisel, kangatoodetes. Lisaks on märgata oranžide toonide olemasolu: alates hillitsetud telliskivilaadsest kuni rõõmsa apelsinikarva toonini. Vaatamata erksate värvide üleküllusele säilitab beež värv oma endise populaarsuse. See on teise naha värv, see rahustab, kaitseb, loob kesta. Veel üks huvitav lahendus värvipaletiga, mis kordab koiduvärve – mitmesugused soojad punased toonid voogavad järk-järgult üksteise sisse, muutudes küllastatumaks ja eredamaks.

Tasakaalus

Viimaste päevade väljakutsed dikteerivad omi uusi seadusi. Ja nüüd on väga oluliseks muutunud tasakaal reaalsete disainiobjektide, mida saab päriselt katsuda ja oma elukohas paigutada, ja digimaailma vahel.

Näiteks ühendab see Saksa firma Midgard Licht valgusti AYNO endas esteetilisest vaatepunktist lakoonilisuse ja funktsionaalsuse ning praktilisest vaatepunktist tehnoloogilisuse ja vastupidavuse.

AYNO MO

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga